Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Fit: povědomé hodinky pro sportovce

8.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei minulý týden představil své vůbec první chytré hodinky zaměřené na sport. Jsou dostatečně odolné, mají kulatý monochromatický displej a řadu fitness funkcí a mohou se pochlubit skoro týdenní výdrží. Pokud jsou vám hodinky povědomé, není to náhoda.
Minulý týden byly s velkou slávou představeny phablety Huawei Mate 9, zatímco hodinky Huawei Fit zůstaly v jejich stínu. A ono se vlastně ani nejedná o úplnou novinku, před pár týdny byly totiž naprosto stejné hodinky představeny pod názvem Honor Watch S1. Ačkoliv se Huawei snaží propagovat značku Honor jako zcela samostatnou, i tento krok ukazuje, že rozdíl je jen v logu. Navíc se to nestalo poprvé, už v minulosti prodával čínský výrobce stejné produkty na některých trzích se značkou Huawei, na jiných jako Honor. Teď už ovšem k samotným hodinkám, které jsou výjimečné svým sportovním zaměřením, Huawei se u svých chytrých hodinek dosud zaměřoval spíše na design, tentokrát se ovšem do popředí dostaly fitness funkce.

Hodinky budou nabízeny s vyměnitelným silikonovým páskem, který může mít jednu z mnoha barev a šířku 18 mm nebo 20 mm. Samotné tělo hodinek je z hliníku, nepostřehnutelné jsou výrazné okraje okolo 1,04“ displeje s rozlišením 208 x 208 pixelů. Displej je tedy poměrně malý a zároveň se jedná o monochromatický LCD panel. Na druhou stranu se ovšem díky tomu podařilo dosáhnout velmi solidní výdrže 80mAh baterie, která by měla na jedno nabití zvládnout až šest dnů používání nebo přibližně měsíc v pohotovostním režimu. Hmotnost hodinek bez řemínku činí jen 35 g.

Základem je samozřejmě zaznamenávání nejrůznějších pohybových aktivit, jako je chůze, běh, cyklistika nebo plavání. Z naměřených údajů, jako je například počet krok, zvládnou hodinky vypočítat ušlou vzdálenost či spálené kalorie. Uživatel si může nastavit různé tréninkové cíle, přičemž systém potom bude sledovat jejich plnění. Přítomný je také optický měřič srdečního tepu, který může automaticky zaznamenávat tyto údaje v průběhu dne. Samozřejmostí jsou rovněž upozornění na příchozí hovory či zprávy, které je možné využívat po spárování se smartphonem vybaveným Androidem 4.4+ nebo iOS 8+.

Výrobce slibuje voděodolnost hodinek do hloubky až 50 metrů, stejně tak funkčnost i v extrémnějších teplotách. Na evropské trhy se Huawei Fit dostanou ještě tento měsíc s cenovkou 199 eur, v přepočtu bezmála 5 400 Kč.

Zdroj: Wareable.com
reklama