Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huami Amazfit Verge: dostupné sportovní hodinky od Xiaomi

22.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huami, značka spojená s Xiaomi, představila nové chytré hodinky Amazfit Verge zaměřené na sport. Obsahují měřič srdečního tepu, GPS i NFC, ale přitom nestojí mnoho. Další novinkou je chytrý náramek Amazfit Health Band 1S.
Do ekosystému Xiaomi patří mnoho značek, přičemž Huami je jednou z nejznámějších. Její chytré hodinky se úspěšně prodávají i na českém trhu, hlavním lákadlem přitom bývá velmi atraktivní poměr ceny a výbavy. Výjimkou by v tomto ohledu neměl být ani nový model Amazfit Verge, který byl představen tento týden po boku náramku Amazfit Health Band 1S. Třetí novinkou je vlastní čipset určený pro nositelná zařízení – Huangshan No. 1. Založen je na umělé inteligenci a obsahuje úsporné moduly, které by mohly pomoci prodloužit výdrž baterie. V prvním zařízení by se měly objevit v první polovině 2019.
 
 

Huami Amazfit Verge

 
 
Amazfit Verge jsou vybaveny 1,3" kulatým AMOLED displejem s rozlišením 360 x 360 pixelů, který je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 3. Na jedno nabití by měly vydržet až pět dnů, ale počkejme si raději na první recenze. Hodinky zvládnou zaznamenávat až deset různých sportovních aktivit včetně běhu, cyklistiky, tenisu, fotbalu nebo lyžování. Díky GPS + GLONASS lze zaznamenávat přesnou trasu a optický senzor srdečního tepu rozšiřuje nabídku zdravotních senzorů. Zatímco přes den měří hodinky ušlé kroky, vzdálenost a kalorie, v noci zase zaznamenávají data o spánku včetně spánkových fází.
 
Ve výbavě nalezneme chytrého hlasového asistenta Xiao AI nebo NFC pro bezkontaktní platby AliPay a UnionPay tyto funkce ovšem budou mimo Čínu k ničemu. Pokud hodinky spárujete se smartphonem, zvládnou nejen zobrazovat upozornění na příchozí hovory i další notifikace, ale rovněž lze pomocí hodinek telefonovat. Kromě toho lze ze zápěstí ovládat chytrou domácnost nebo poslouchat hudbu, a to i pokud necháte doma telefon. Připraven je proprietární operační systém od Huami, přičemž hodinky jsou kompatibilní s Androidem 4.4, iOS 9 a novějšími verzemi těchto platforem. Tělo hodinek je voděodolné podle podmínek IP68.
 
Huami Amazfit Verge se budou prodávat za 799 juanů, v přepočtu asi 2 500 Kč bez DPH.
 
 

Huami Amazfit Health Band 1S

 
 
Amazfit Health Band 1S navazuje na loňský model, který jako první chytrý náramek na světě přinesl funkci elektrokardiogramu (EKG). K dispozici je také předplatné, v rámci kterého bude zdravotní stav podle EKG sledovat certifikovaný expert. Dále je náramek vybaven 1,42" OLED displejem, optickým senzorem srdečního tepu, baterií s až sedmidenní výdrží a voděodolnost IP67. Na trhu se objeví s cenovkou 699 juanů, v přepočtu 2 200 Kč bez DPH.
 


reklama