Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC: Únik specifikací nového mobilu Desire a tabletu T1H

28.3.2015, Jan Pánek, aktualita
HTC za sebou má velké personální změny na klíčových pozicích, představení nové vlajkové lodě a VR headsetu. Teď to vypadá, že se společnost bude snažit dostat na trh víc zařízení - jeden Desire vyšší třídy a tablet.
Vypadá to, že HTC chce hlavně čínský trh doslova zahltit novými zařízeními. Za změny pravděpodobně ještě nemůže Cher Wangová, která byla nedávno dosazena do nové role výkonné ředitelky, ale je to spíše ještě dědictví Petera Choua.

Nový Desire by měl přijít ve dvou verzích - jedné prémiové a jedné obyčejnější - přičemž rozdíl mezi verzemi po stránce hardware by měl být hlavně použitím jiných předních fotoaparátů. Vyšší verze nabídne UltraPixelovou kameru s 4 Mpx, tedy stejnou jako HTC One M9, kdežto nižší verze nabídne "jenom" 13Mpx kameru bez UltraPixelů. Je tedy možné, že rozdíl mezi modely bude i v designu.

Další specifikace by u obou modelů měly být stejné. Pohánět by je měl 8jádrový MediaTek MT6752M, který je taktovaný na 1,6 GHz. Většina doposud představených modelů od HTC běžela na Snapdragonech, ale zdá se, že HTC trošku mění strategii a přechází na levnější MediaTeky, aby mohli snížit i cenu produktů. HTC je známo svou neagresivní cenovou politikou, což je mu často vytýkáno, obzvláště když není v pozici, kdy si to může dovolit.

I další specifikace nejsou vůbec špatné, obě verze telefonu nabídnou 2 GB RAM paměti, 16 GB interní paměti nebo 16Mpx zadní fotoaparát. To vše bude běžet na Androidu 5.0 a HTC Sense. Bohužel se zatím neví, jak velké úhlopříčky displejů budou telefony mít. Stejně tak nejsou známy ceny ani není známa dostupnost.

Dalším z uniklých zařízení je tablet T1H, který skýtá několik překvapení. Tím nejzajímavějším je, že by se v útrobách měl nacházet procesor od Allwinneru, konkrétně čip H8, který disponuje 4+4 jádry na taktu 2,2 GHz a 1,4 Ghz. Jedná se o zvláštní volbu, jelikož se tento procesor vyrábí na 28nm procesu, zatímco Samsung již nabízí 14nm výrobní proces a TSMC vyrábí na 22 nm.

Další zajímavostí je uniknutý design, který vypadá, jako by ve Photoshopu někdo upravil fotku telefonu z řady One. Na přední straně se nacházejí BoomSound reproduktory, 1,6Mpx kamerka a 8,9palcový displej s QXGA (2048 × 1530) rozlišením. Jasně patrné jsou i široké rámečky kolem displeje.

Dále by podle uniknutých specifikací měl tablet nabídnout zadní 8Mpx fotoaparát, procesoru by měl sekundovat grafický čip PowerVR SGX544 a 2 GB RAM paměti. Interní paměť by měla být buď 16GB, nebo 32GB. Hodnota baterie by se měla zastavit na kapacitě 6 700 mAh. Operačním systémem by měl být Android 5.0 s nadstavbou HTC Sense.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com
reklama