www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HTC Touch Pro - flashování neoficiálních ROM prolomeno!

HTC Touch Pro - flashování neoficiálních ROM prolomeno!
, , aktualita
A je to tady!!! Na tento milník obvykle komunita sdružená kolem svého HTC přístroje obvykle těší nejvíc. Na co? Na vydání tzv. opraveného bootloaderu pro zařízení, což umožní nahrávat neoficiální ROM (operační systém, ovladač GSM modulu atp.).
K oblíbeným
reklama
Každé zařízení HTC je identifikováno CID kódem, což je Country ID identifikátor, který určuje, že dané zařízení patří např. českému O2, které samozřejmě povoluje užívat jen oficiálně schválené ROM. To bohužel ale není tak skvělé pro nás uživatele, protože RTM ROM bývají obvykle v počátcích hodně neefektivní a vyplatí se proto použít práci nadšenců z fóra XDA-Developers.com, které je nedílnou součástí značky HTC. To je ale možné až po odemknutí přístroje do vývojářské verze, tvz. SuperCID, který umožní nahrát SW určený klidně kolegům z Číny ;-)HTC Touch Pro (kódovým jménem Raphael) je na českém trhu již nějaký ten den. Proto plno nás podivínů, které uspokojuje neustálé nahrávání nového lepšího SW, netrpělivě čekalo právě na umožnění této zábavy. Já jsem šel do extrému, ve své nedočkavosti jsem se uvolil k tomu, že ze sebe a svého miláčka udělám pokusný objekt a pod rizikem nefunkčnosti přístroje se za vás vložím do nejisté bitvy;).

Navázal jsem tedy spolupráci s kolegou Cmonexem, který pracuje v rámci Raphael vývojového týmu a zhruba týden jsme po nocích testovali všemožné kejkle, monitorovali USB komunikaci, řešili podivné záhady (děkuji můj milý nespolehlivý laptope) a zkrátka nic zábavného. Dnes bylo naše snažení korunováno vítězstvím a konečně se podařilo vydat funkční verzi SPL 1.90 Olinex pro HTC Raphael určenou pro koncové uživatele.

V následujícím odkazu najdete plné informace o dané aplikaci a rád bych upozornil nováčky v této věci, že provedením této akce riskujete ztrátu záruky a nevratné poškození přístroje! I toto je bohužel riziko, na které musím upozornit. I přesto, že jsem otestoval bez sebemenšího problému a v 99% procentech bude pravděpodobně fungovat. Může se ale jako vždy objevit nestadardní situace.

Každopádně já osobně se již těším z nového firmwaru a doufám, že někomu z vás se tenhle tip bude také hodit;)

Další pozitivní zprávou, kterou dám jen tak na okraj, je fakt, že je již možné připravovat "uvařené" ROM. Právě jsem otestoval dekompilaci nejnovějšího buildu a vše probíhá tak jak má... Kolegové, těšte se na spoustu nových ROM a opravdu nebezpečnou rychlost;)
reklama
Nejnovější články
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků Nottingham vyzkouší bezdrátové nabíjení elektrických taxíků
Elektromobily jsou pro některá použití velmi vhodným dopravním prostředkem, pro jiná naopak. Výborné mohou být pro vozy taxislužby a město Nottingham v Británii tak nyní díky grantu vyzkouší elektrické taxíky s bezdrátovým nabíjením.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla Britové vyzkoušeli reálný dojezd elektromobilů, vyhrála Kia a Tesla
Na britském YouTube kanálu carwow vyzkoušeli reálný dojezd šesti různých elektromobilů a jak moc se liší od udávaných hodnot. Výsledky dosahovaly 75 až 90 % a tvůrci i sledovali, co dělají jednotlivá auta při vybití jejich akumulátoru.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde Apple iPhone 12 má mít sub-6Ghz i mmWave 5G, ale jen někde
Na podzim bychom se měli dočkat další generace smartphonů Apple iPhone 12. Ačkoli to vypadalo, že Apple bude s 5G několik let pozadu, nakonec to nebude tak špatné a 5G by měly dostat už letošní modely.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala