Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC stále dělá smartphony. Představilo modely U19e a Desire 19+

12.6.2019, Jáchym Šlik, aktualita
HTC po více než půlroce představilo nové smartphony. Nejedná se ovšem k vlajkovou loď, ale dvojici novinek střední třídy. Na první pohled mohou zaujmout nezvyklým designem, ale případnou radost může pokazit omezená dostupnost a nepříliš atraktivní cena.
Mohlo by se zdát, že HTC to snad na trhu se smartphony úplně vzdalo. Není se čemu divit, na český trh tento dříve populární výrobce už dlouho neuvedl žádnou novinku. Na domácím taiwanském trhu se ovšem HTC ještě snaží, ačkoliv své portfolio výrazně ztenčilo. Po modelu Desire 12s z loňského prosince se nyní společnost vytasila se dvěma dalšími novinkami střední třídy – U19e a Desire 19+. Zdá se tedy, že HTC přešlo na nové číselné značení odpovídající roku představení.
 
 
Na náročnější zákazníky, kteří ovšem nechtějí utrácet za vlajkovou loď, cílí telefon HTC U19e. Jak už název napovídá, jedná se o novinku z prémiové řady U. Svým designem se neztratí, skleněná záda totiž vypadají průhledně, takže v jednom místě lze vidět vnitřní komponenty – pravděpodobně se ovšem jedná o imitaci jako v případě konkurence. Přední strana ukrývá 6,0" OLED displej s rozlišením 2160 x 1080 pixelů, a to se ztenčenými rámečky a bez výřezu. O pohon se stará procesor Snapdragon 710 společně s 6GB RAM, nechybí ani více než dostačující 128GB úložiště. Duální zadní fotoaparát kombinuje 12MPx hlavní snímač se světelností f/1.8 a 20MPx telefoto snímač, který funguje jako dvojnásobný zoom.
 
Na přední straně použil výrobce dokonce 24MPx kameru a dále také 2MPx snímač oční duhovky, který umožňuje bezpečné odemknutí telefonu. Pokud dává uživatel přednost čtečce otisků prstů, najde ji na zadní straně. Baterie získala solidní kapacitu 3 930 mAh a dobíjí se přes USB-C. Na taiwanském trhu se HTC U19e začíná prodávat za v přepočtu 10 700 Kč bez DPH.
 
 
HTC Desire 19+ míří do ještě levnějších vod. I tady výrobce použil zajímavý design 'minimálně u tmavě modré varianty s texturou), který se mezi konkurencí neztratí. Po stránce výbavy už to ovšem zase taková sláva není. 6,2" IPS displej používá rozlišení 1440 x 720 pixelů, které není příliš vysoké. A překvapí drobný kapkovitý výřez, který se snad u smartphonů této značky objevil vůbec poprvé. V útrobách nalezneme procesor MediaTek Helio P35, v nabídce přitom budou varianty se 4GB RAM a 64GB úložiště, případně 6GB RAM a 128GB úložištěm. Na záda tentokrát výrobce umístil trojitý fotoaparát, který se skládá ze 13MPx hlavního, 8MPx širokoúhlého a 5MPx pomocného snímače pro záznam hloubky ostrosti.
 
K další výbavě smartphonu patří 16MPx přední fotoaparát, 3850mAh baterie nebo čtečka otisků prstů na zádech. Desire 19+ vstoupí na taiwanský trh v červenci, cena bude startovat na v přepočtu 7 200 Kč bez DPH.
 


reklama