reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC připravuje smartphony Desire 10 Lifestyle a Desire 10 Pro

14.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Po několikaměsíční pauze budou v září představeny další telefony střední třídy z řady Desire. HTC podle všeho chystá dvojici slušně vybavených modelů, u kterých už tradičně klade důraz především na design a kvalitní zvukový zážitek.
HTC na veletrh IFA 2016, který se bude konat začátkem září v Berlíně, přiveze minimálně dvě novinky z kategorie smartphonů. Mělo by se jednat o docela nadějně vyhlížející modely z řady Desire, které budou nejspíš cílit především na mladší uživatele. Jako první o nich informoval známý novinář Evan Blass, který je možná známější pod svou twitterovou přezdívkou @evleaks. HTC 10 Lifestyle údajně přijde v několika matných barvách, přičemž detaily by měly být vyvedeny ve zlaté. Design by se měl odlišovat od předchozích modelů ze stejné řady.

Ve výbavě bychom měli najít velký 5,5“ displej o rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD), což už je pro danou úhlopříčku opravdu hraniční hodnota. Uvnitř podle všeho poběží čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon, konkrétní model ovšem nebyl jmenován. Připravovány jsou údajně dvě paměťové varianty, každá z nich by měla být dostupná v jiných regionech. Na některých trzích tedy bude možné nejspíš zakoupit Desire 10 Lifestyle s 3GB RAM a 32GB úložištěm, na jiných jen s 2GB RAM a 16GB úložištěm.

Vzadu bychom měli najít 13MPx fotoaparát s jednou přisvětlovací diodou, vpředu potom 5MPx snímač – v obou případech s možností nahrávání Full HD videí. Jako operační systém bude nejspíš použit Android 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou HTC Sense. Velký důraz podle všeho taiwanský výrobce kladl na kvalitu zvuku. Přítomny by tedy měly být stereo reproduktory Boomsound Hi-Fi Edition, podpora 24bitového audia a v základním balení sluchátka vyšší kvality, než bývá u smartphonů zvykem.
HTC Desire 10 Pro


U HTC Desire 10 Lifestyle tedy máme k dispozici značnou část informací o výbavě, ale chybí nám obrázek telefonu. V případě druhé připravované novinky HTC Desire 10 Pro je tomu přesně naopak. Na twitterovém účtu @evleaks se objevily rendery přístroje v černé i bílé, u žádné z nich potom nechybí prvky ve zlaté barvě. Designem tedy novinky rozhodně vyniknou ve srovnání s produkcí jiných značek, ale otázkou zůstává, zda tuto výhodu dokáže HTC prodat.
HTC Desire 10 Pro


Z obrázků bohužel není jasně patrné, z jakého materiálů je zhotoven kryt telefonu. Na první pohled to vypadá na plast, ale použití krytek antény na zadní straně naznačuje spíše využití kovu. Desire 10 Pro jistě nabídne lepší výbavu než Desire 10 Lifestyle, očekávat bychom tedy mohli třeba Full HD displej. Rendery potvrzují čtečku otisků prstů (u verze Lifestyle nebyla potvrzena) a zadního fotoaparátu s dvojicí přisvětlovacích diod a laserovým ostřením.

Zdroj: Venturebeat.com, @Evleaks (Twitter.com)
reklama
reklama
reklama