Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC potvrdilo Android 8.0 Oreo pro několik svých modelů

24.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HTC je dalším pomyslným členem klubu Android 8.0 Oreo. Taiwanský výrobce oznámil, že aktualizaci vydá pro modely HTC U11, HTC U Ultra a HTC 10, další do seznamu údajně přidá později spolu s časovým plánem.
Aktualizaci na Android O, respektive Android 8.0 Oreo, potvrdilo už několik výrobců včetně Nokie a OnePlus. Nyní se přidává HTC, které na svém twitterovém účtu prozradilo první tři modely, pro které bude update vydán. Přítomnost aktuální vlajkové lodi HTC U11 asi příliš nepřekvapí, stejně tak ani loňského předchůdce HTC 10 nebo high-endového modelu HTC U Ultra. Informaci sice přinesla americká pobočka HTC, týká se však celého světa. Prozatím nemáme k dispozici ani orientační časové určení, ale Google při oznamování Androidu Oreo prozradil, že HTC se zařadí mezi výrobce, kteří s aktualizacemi začnou do konce letošního roku.
 
 
Taiwanský výrobce také přislíbil, že v budoucnu přidá detaily i další modely, které budou aktualizovány na Android Oreo. Mohlo by jít například o HTC U Play, ale dva roky stará vlajková loď HTC One M9 už bude na novou verzi operačního systému nejspíš čekat marně. Připomeňme, že společnost už dříve oznámila, že updaty na Android 8.0 pro HTC U11 přinese také podporu Bluetooth 5.0, což je dost neobvyklé, softwarové aktualizace totiž jen málokdy přinášejí novinky vyžadující hardwarové změny. V tomto případě tedy musela být hardwarová podpora zajištěna už z výroby, ale využití Bluetooth ve verzi 5.0 by mělo být zajištěno až s novým Androidem.
 


reklama