Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC One (M8) se 13MPx fotoaparátem? Zatím jen v Asii

19.10.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Některé ze zájemců o HTC One (M8) odrazoval od koupě fotoaparát Ultrapixel, proto se výrobce rozhodl představit novou verzi HTC One (M8 Eye), která je vybavena klasickým 13MPx snímačem. K dostání je zatím jen na některých asijských trzích.
Prvním a nejspíš také jediným rozdílem nového HTC One (M8 Eye) ve srovnáním s dříve představenou variantou vlajkové lodi je jiný zadní fotoaparát. Technologie UltraPixel sice exceluje za špatných světelných podmínek, během slunečného dne ale příliš neohromí. Verze s přídomkem Eye proto disponuje klasickým fotoaparátem s rozlišením 13 MPx (pro srovnání: ultrapixelový snímač pořizuje jen 4MPx snímky).

Zůstala funkce Dual Camera, kterou poznáte podle dvou objektivů na zadní straně. Hlavní výhodou je možnost nejrůznějších úprav a efektů, jako například rozmazání pozadí, a to až po pořízení fotografie. Nic se nezměnilo ani na přítomnosti dvojitého diodového blesku nebo možnosti nahrávání Full HD videí s 60 fps. Fotoaparát na přední straně má rozlišení 5 MPx.Ani v designu nebo další výbavě se HTC One (M8 Eye) neliší od verze dostupné na českém trhu. Kovové tělo ukrývá 5” displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a jemností 441 ppi, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,3 GHz, 2GB RAM nebo 16GB interní paměť s možností rozšíření pomocí micro SD karet.

V neposlední řadě nechybí stereo reproduktory Boomsound na přední straně, nevyjímatelná baterie o kapacitě 2 600 mAh a operační systém Android 4.4 KitKat s uživatelskou nadstavbou HTC Sense 6. HTC One (M8 Eye) je dostupné v Číně a Indii; zda se dostane i na evrospké trhy zatím není jasné.

Zdroj: Digitaltrends.com, Firstpost.com
reklama