Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC One M8 nekončí, dostane osmijádrový procesor

10.3.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Není nic neobvyklého, že výrobci prodávají současně jak novou vlajkovou loď, tak jejího předchůdce. HTC se rozhodlo k nepříliš obvyklému kroku, když loňské One M8 nahradí modelem One M8s vybaveným rozdílným procesorem.
Regionální zastoupení HTC pro oblast Beneluxu přineslo informaci o novém smartphonu One M8s, který by měl v nabídce nahradit loňský model One M8. Jedná se o zařízení takřka identické, tedy až na jednu výjimku, kterou je použitý procesor. Původní čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801 byl nahrazen osmijádrovým Snapdragonem 615. Více jader v tomto případě neznamená vyšší výkon, Snapdragon 615 je totiž čipset určený spíše pro telefony střední třídy.

K dispozici jsou čtyři jádra taktovaná na 1,7 GHz a čtyři jádra s maximálním taktem 1,0 GHz, v obou případech Cortex-A53. Kombinací jader by mělo být dosaženo optimálního poměru mezi výkonem a spotřebou. Snapdragon 615 je na rozdíl od Snapdragonu 801 procesor založený na 64bitové architektuře a zároveň se jedná o novější čip v nabídce Qualcommu, což zástupce HTC taktéž prohlašuje za výhodu.


HTC One M8

Jinak se na HTC One M8s nic nezměnilo. Zůstal krásný hliníkový design a ostatní výbava v podobě 5“ displeje s Full HD rozlišením, 2GB RAM, LTE, zadního fotoaparátu UltraPixel nebo 2600mAh baterie. HTC One M8s by se mělo začít prodávat v nejbližších týdnech, a to za cenu asi o 250 eur (6 800 Kč) levnější než nové One M9. Dostupnost byla zatím potvrzena jen v Belgii, Nizozemsku a Lucembursku. Je ovšem dost pravděpodobné, že se upravená verze smartphonu objeví na všech evropských trzích včetně českého a postupně nahradí původní HTC One M8.

Zdroj: GSMArena.com
reklama