Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC One M10 na prvních snímcích: designové zklamání

19.2.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Není žádným velkým překvapením, že HTC pracuje na nové vlajkové lodi One M10. Design ovšem zatím zůstával zahalen rouškou tajemství. Doplněno o druhou fotografii smartphonu, tentokrát bílé varianty.
Aktualizováno 19. 2. 2016: Evan Blass alias @evleaks zveřejnil na Twitteru druhou údajnou fotografii HTC One M10. Opět zobrazuje pouze přední stranu smartphonu, v tomto řpípadě se ale jedná o bílou barevnou variantu. Všimnout si můžete také několika odlišností v detailech obou variant, nejvýraznější je asi rozdílná velikost čtečky otisků prstů. Důvodem může být skutečnost, že fotografie zobrazují pouze prototypy HTC One M10 s odlišným designem.Pokud bychom měli vybrat jediný bod, v čem vlajkové lodě HTC excelovaly ve srovnání s konkurencí, tak je to jistě design. Jenže po několika letech se design začal okoukávat a taiwanský výrobce podle všeho chystá u modelu M10 výraznější proměnu vzhledu. A potvrzuje to i první uniklá fotografie smartphonu, kterou na Twitteru zveřejnil bývalý novinář Evan Blass, známější pod přezdívkou @evleaks. Jedná se o jeden z nejdůvěryhodnějších zdrojů v oblasti mobilních zařízení, proto je velmi pravděpodobné, že je uniklá fotografie pravá.

Je patrné, že One M10 vychází ze stejného designové základu jako model One A9, který je zase přirovnáván k iPhonům. Redaktor webu PhoneArena.com, který obrázek zkoumal podrobněji, pak vidí velkou podobnost s čínským telefonem Meizu Pro 5. Pod displejem nalezneme čtečku otisků prstů a všimnout si můžete také tenčích rámečků kolem displeje ve srovnání s předchůdci, nutno ovšem dodat, že konkurence umí ještě tenčí okraje. Ztenčování muselo nejspíš ustoupit nejen logo HTC, ale také známé stereo reproduktory BoomSound.
HTC One A9, HTC One M10 a Meizu Pro 5


Obecně není design nového HTC One M10 hodnocen příliš kladně, naprosto převažují kritické komentáře. Na nějaké podrobnější hodnocení si ovšem počkejme, až bude mít k dispozici více než jednu nepříliš kvalitní fotografii, která navíc může zachycovat jen nefinální prototyp. HTC by svou novou vlajkovou loď mělo odhalit na samostatné akci plánované na březen, nového One M10 se tedy nejspíš nedočkáme už na únorovém veletrhu MWC 2016 v Barceloně.

O výbavě toho zatím moc nevíme, hovoří se ovšem o použití procesoru Qualcomm Snapdragon 820, verze určená pro asijský trh by pak měla vsadit na čip od MediaTeku. Kromě toho je očekáván 23MPx zadní fotoaparát, baterie s kapacitou okolo 3 000 mAh a operační systém Android 6.0.1 Marshmallow s novou uživatelskou nadstavbou Sense 8. Mělo by jít zároveň o první HTC chlubící se zvýšenou odolností proti vodě a prachu.

Zdroj: PhoneArena.com (1, 2)
reklama