Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC možná představí nový tablet inspirovaný Nexusem 9

11.2.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Podle nepotvrzených spekulací by měla taiwanská společnost HTC v letošním roce představit nový tablet, který se údajně bude podobat Google Nexusu 9, ovšem jen rozměry, výbava bude nejspíš jiná.
Společnost HTC to na poli tabletů zkusila hned dvakrát, v obou případech v roce 2011. Sedmipalcový HTC Flyer ani desetipalcový HTC Jetstream se ovšem na trhu příliš neuchytili a proto se výrobce rozhodl všechny své síly soustředit na smartphony. Od té doby se objevilo mnoho spekulací o novém tabletu s logem HTC, ani jedna se ale nepotvrdila. Dočkali jsme se až v loňském roce, kdy Google představil Nexus 9 (na obrázku výše), jehož výrobcem je právě HTC.

Pravděpodobnost, že HTC představí tablet pod svou značkou, je tedy nyní velmi vysoká. A potvrzuje to jeden důvěryhodný zdroj, kterým je twitterový účet @upleaks. Ten už nás v předstihu informoval o mnoha novinkách týkajících se smartphonů od HTC ještě před tím, než byly oficiálně představeny. Je tedy velmi pravděpodobné, že správné jsou i informace o novém tabletu taiwanského výrobce.

Podle @upleaks by mělo nové zařízení mít téměř stejné rozměry jako Nexus 9, můžeme tedy očekávat displej s úhlopříčkou kolem 9”. Podobný by možná mohl být i design tabletu. Rozdílná údajně bude výbava, přesnější informace o ní ovšem zatím nemáme. Těžko říct, zda novinka od HTC zamíří podobně jako Nexus 9 do nejvyšší třídy, nebo se výrobce rozhodne zkusit štěstí v segmentu levnějších tabletů.

V oblasti operačního systému je nejpravděpodobnější volbou Android, kterým taiwanský výrobce osazuje drtivou většinu smartphonů. Zcela vyloučit ovšem nesmíme ani tablet s Windows. Tablet od HTC nebude představen v prvním čtvrtletí letošního roku, dříve než dubnu se jej tedy nejspíš nedočkáme.

Zdroj: PhoneArena.com
reklama