Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC letos prodá výrazně méně smartphonů než vloni

26.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Ačkoliv letošní rok ještě neskončil, už se spekuluje o prodejních výsledcích. Taiwanští výrobci HTC, Asus a Acer patrně nebudou mít co slavit, všichni totiž údajně prodají méně telefonů než vloni a nepodaří se jim ani splnit interní cíle pro letošní rok.
Web Digitimes.com zveřejnil předpokládané prodejní výsledky tří nejvýznamnějších výrobců smartphonů z Taiwanu. Ani jednomu se patrně nepodaří dosáhnout cíle, které si společnosti interně stanovily. Důvodem by mohla být velmi silná konkurence, stejně jako obecně klesající prodeje smartphonů na americkém, evropském i čínském trhu. Především v pevninské Číně je konkurence domácích výrobců, kteří obvykle stlačí ceny na minimum, velmi silná. Významná je také pozice na indickém trhu, kde se zatím z této trojice výrazněji daří jen Asusu, i ten by ovšem v příštím roce měl očekávat dopady nelítostné cenové války. Acer dokonce své působení na indickém trhu před nedávnem vzdal, přestože je v tomto regionu největší zájem o telefony nižších tříd, které tvoří základ nabídky této značky.

A nyní už podrobněji k jednotlivým výrobcům. HTC v roce 2015 prodalo 18 milionů smartphonů, letos by jich mělo být jen 10 až 12 milionů. Prodeje tak společnosti klesnou minimálně o třetinu, ale možná bezmála o polovinu. Důvodem je jistě také nezájem o vlajkovou loď HTC 10, která je sice považována za povedený telefon, ale to platí i o konkurenci. V případě modelů střední třídy je zase výrobci vytýkán absolutně neatraktivní poměr ceny a výbavy. Společnost si neúspěchy v oblasti mobilních zařízení kompenzuje v segmentu virtuální reality, kde patří v současné době k lídrům.

Asus plánoval v letošním roce udat 25 milionů telefonů, nakonec ovšem výsledné číslo bude jen okolo 20 milionů. Kromě již výše uvedených důvodů na tom může mít podíl zdržení řady ZenFone 3, která se na trh dostala později, než bylo slibováno. Acer bude dokonce rád, když splní alespoň polovinu ze stanoveného cíle 10 milionů prodaných smartphonů. Digitimes totiž spekuluje jen o 5 milionech kusech, v příštím roce bude mít přitom Acer nejspíš ještě složitější situaci.

Zdroj: Digitimes.com
reklama