Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC do 12 měsíců zdarma vymění poškozený One M9

18.3.2015, Jan Pánek, aktualita
Určitě to znáte, že si koupíte nový drahý telefon a už po páru měsících se vám "podaří" třeba rozbít displej nebo ho jen namočit. A taková oprava není u vlajkových lodí zrovna levná záležitost, a právě proto přichází HTC s "Uh oh ochranou".
Již dříve bylo představeno "HTC Advantage", což byl projekt, který pár měsíců po zakoupení drahého telefonu umožnil uživateli vyměnit zdarma prasknutý displej. A právě "Uh oh ochrana" na tento projekt navazuje, respektive jej nahrazuje a rozšiřuje. Nová ochrana se vztahuje na veškeré nepříjemnosti, které byste v prvních 12 měsících od koupi mohli pocítit. Může se jednat o utopení telefonu, o prasknutý displej nebo o problémy s fotoaparátem.

Naneštěstí se dá výměna provést pouze jednou, takže se nemůže stát, že byste každý 11. měsíc telefon utopili a potom byste obdrželi nový přístroj. Následná výměna bude řešena výměnou kus za kus, tedy vám přijde nový telefon a ten starý máte povinnost poslat nejpozději do 20 dnů zpět k HTC. Celý projekt nabízí i poměrně zajímavé skutečnosti. Změnit telefon můžete i v případě, že přecházíte ze sítí GSM na CDMA a naopak. Další věcí je, že pokud tuto "Uh oh ochranu" nevyužijete, dostanete 100 dolarů (asi 2 560 Kč) jako poukázku na nákup dalšího zařízení HTC.V tiskové zprávě HTC uvádí, že nepřestalo vyrábět chytré telefony, které vyhrávají různé ceny. Ale ještě k tomu přidali program, aby jejich povedené telefony zůstaly stejné po celou dobu užívání. Chtějí, aby uživatelé měli pocit bezpečí, že mohou přístroje skutečně používat. Podle zajímavého průzkumu z března letošního roku mezi uživateli s poškozeným chytrým telefonem si až 69 % z těchto uživatelů poškodilo svůj telefon za posledních 12 měsíců, 47 % utratilo 100 dolarů (asi 2 560 Kč) za opravu a celých 25 % používalo již poškozený telefon.

Když chce zákazník využít službu "Uh oh ochrany", zavolá na bezplatnou linku, kde pracovník HTC zkontroluje, zdali je možnost výměny uplatnitelná, a když je, tak pošle nový telefon společně s obálkou na starý mobil, jenž následně musíte poslat zpět. Od HTC je tento krok zajímavý a neobvyklý. Pokud někdo zvažuje nákup One M9, tak se může jednat o stěžejní výhodu před konkurencí. Kdo by nechtěl mít beztrestnou možnost prvních 12 měsíců rozbít telefon za necelých 20 000 Kč?

Zdroj: Tom's Hardware


reklama