Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

HTC Desire 830: 5,5" střední třída s opticky stabilizovaným 13Mpx foťákem

, , aktualita
HTC Desire 830: 5,5" střední třída s opticky stabilizovaným 13Mpx foťákem
HTC představilo očekávaný telefon Desire 830, jehož finální podobu nastínilo několik úniků. Nakonec jsme se dočkali 5,5" Full HD displeje, MediaTeku Helio X10, štědrých 3 GB RAM nebo zadní kamery s optickou stabilizací obrazu.
HTC Desire 830: 5,5" střední třída s opticky stabilizovaným 13Mpx foťákem
Telefon se chlubí 5,5palcovým Full HD (1080p) displejem. Výrobce ale neprozradil, zdali se jedná o Super LCD 3, nebo S-LCD 5, které se nachází v novém HTC 10. Pravděpodobnější je starší varianta.

Pod kapotou se skrývá MediaTek Helio X10, což je desetijádrový procesor, který nabídne velkou porci výkonu, pokud vezmeme v úvahu fakt, že se telefon chce zařadit do střední třídy. Sekundují mu ale velkorysé 3 GB paměti RAM. A dále velmi zajímavých 32 GB interního úložiště. To je možno rozšířit o micro SDXC karty.

HTC se pochlubilo svými fotoaparáty. Ten zadní má pěkné rozlišení 13 Mpx, ale může se chlubit BSI senzorem a optickou stabilizací obrazu, což je i na dnešní dobu poměrně vzácný jev. Optickou stabilizaci ale můžeme vidět i u HTC 10. Nechybí LED blesk ani podpora Full HD videa. Čočka má clonu f/2.0 a (zřejmě přepočtenou) ohniskovou vzdálenost 28 mm.

Přední fotoaparát je ultrapixelový, což značí nízké rozlišení, které ale HTC neudává. Můžeme tedy jen spekulovat, že se bude jednat nejspíše o 4 Mpx. Fotoaparát má clonu f/2.0 a nabídne široké 26,8mm ohnisko, z čehož vyplývá, že by se znova mělo jednat o přepočet na kinofilm.

Z dalších parametrů nezklame konektivita; LTE, WiFi, BT 4.0 nebo tandem GPS/GLONASS je samozřejmostí. Dále telefon nabídne duální přední reproduktory Boomdound nebo tradičně zajímavý design řady Desire, který kombinuje více barev.

Do těla o rozměrech 157,5×78,9×7,79 se vlezla baterie o nepříliš velké kapacitě 2800 mAh. Telefon zatím běží na Androidu 5.1, přičemž se očekává aktualizace na Marshmallow, nadstavba je již tradiční HTC Sense, a to ve verzi 7.

Desire 830 má na trh přijít v kombinaci barev bílá a oranžová a následně bílá a modrá. Cena byla stanovena na 310 dolarů, což je přibližně 7300 Kč bez DPH. Dostupnost ve světě zatím není známa, i když pro Tchaj-wan je datum stanoveno na 6. května.

Zdroj: fonearena.com
reklama