Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Desire 830: 5,5" střední třída s opticky stabilizovaným 13Mpx foťákem

4.5.2016, Jan Pánek, aktualita
HTC představilo očekávaný telefon Desire 830, jehož finální podobu nastínilo několik úniků. Nakonec jsme se dočkali 5,5" Full HD displeje, MediaTeku Helio X10, štědrých 3 GB RAM nebo zadní kamery s optickou stabilizací obrazu.
Telefon se chlubí 5,5palcovým Full HD (1080p) displejem. Výrobce ale neprozradil, zdali se jedná o Super LCD 3, nebo S-LCD 5, které se nachází v novém HTC 10. Pravděpodobnější je starší varianta.

Pod kapotou se skrývá MediaTek Helio X10, což je desetijádrový procesor, který nabídne velkou porci výkonu, pokud vezmeme v úvahu fakt, že se telefon chce zařadit do střední třídy. Sekundují mu ale velkorysé 3 GB paměti RAM. A dále velmi zajímavých 32 GB interního úložiště. To je možno rozšířit o micro SDXC karty.

HTC se pochlubilo svými fotoaparáty. Ten zadní má pěkné rozlišení 13 Mpx, ale může se chlubit BSI senzorem a optickou stabilizací obrazu, což je i na dnešní dobu poměrně vzácný jev. Optickou stabilizaci ale můžeme vidět i u HTC 10. Nechybí LED blesk ani podpora Full HD videa. Čočka má clonu f/2.0 a (zřejmě přepočtenou) ohniskovou vzdálenost 28 mm.

Přední fotoaparát je ultrapixelový, což značí nízké rozlišení, které ale HTC neudává. Můžeme tedy jen spekulovat, že se bude jednat nejspíše o 4 Mpx. Fotoaparát má clonu f/2.0 a nabídne široké 26,8mm ohnisko, z čehož vyplývá, že by se znova mělo jednat o přepočet na kinofilm.

Z dalších parametrů nezklame konektivita; LTE, WiFi, BT 4.0 nebo tandem GPS/GLONASS je samozřejmostí. Dále telefon nabídne duální přední reproduktory Boomdound nebo tradičně zajímavý design řady Desire, který kombinuje více barev.

Do těla o rozměrech 157,5×78,9×7,79 se vlezla baterie o nepříliš velké kapacitě 2800 mAh. Telefon zatím běží na Androidu 5.1, přičemž se očekává aktualizace na Marshmallow, nadstavba je již tradiční HTC Sense, a to ve verzi 7.

Desire 830 má na trh přijít v kombinaci barev bílá a oranžová a následně bílá a modrá. Cena byla stanovena na 310 dolarů, což je přibližně 7300 Kč bez DPH. Dostupnost ve světě zatím není známa, i když pro Tchaj-wan je datum stanoveno na 6. května.

Zdroj: fonearena.com
reklama