Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Desire 12s: dostupný model v originálním kabátku

17.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HTC představilo nového zástupce nižší střední třídy, který může zaujmout svým designem, ale jinak se jedná spíše o nevýrazný model. Do výbavy dostal displej s poměrem stran 18:9 nebo až 4GB RAM.
HTC se dlouhodobě utápí ve finančních problémech a jedním z opatření bylo i znatelné ztenčení portfolia, což odnesly hlavně cenově dostupnější modely. Přesto taiwanský výrobce ponechal v nabídce alespoň pár smartphonů pro zákazníky, kteří nechtějí vlajkovou loď. Patří mezi ně i právě představené HTC Desire 12s, které bychom mohli umístit do nižší střední třídy. Po designové stránce rozhodně nehrozí záměna, neboť zadní strana byla z velké části ozdobena zajímavým motivem. A oči pozorovatele se určitě zastaví také na výrazně vystupujícím modulu fotoaparátu, který byl umístěn zcela asymetricky. Čtečka otisků prstů získala černou barvu, která kontrastuje se zbytkem těla.
 
 
Novinka se vyhýbá některým současným trendům, mezi které patří i výřezy displeje. HTC se sice pokusilo o ztenčení rámečků, ale vyloženě to nepřehánělo. Použitý 5,7" panel využívá rozlišení 1440 x 720 pixelů (HD+) a poměr stran 18:9. Hnacím motorem se stal osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 435 společně se 3GB či 4GB operační pamětí. Zvolené variantě odpovídá i kapacita vnitřního úložiště, která může činit 32 GB nebo 64 GB, ale ani v jednom z případů nechybí slot na karty microSD. Ačkoliv modul zadního fotoaparátu může při pohledu z dálky evokovat použití dvou snímačů, ve skutečnosti se tam nachází pouze jeden – 13MPx se světelností f/2.2, fázovým detekčním autofokusem (PDAF) a nahráváním Full HD videí. Místo druhého snímače se potom nachází přisvětlovací dioda.
 
I na přední straně nalezneme 13MPx fotoaparát s LED bleskem, ale se světelností f/2.4 a bez PDAF. Ani v případě konektivity telefon ničím nevyniká. Do vánku dostal podporu Dual SIM, 4G VoLTE nebo NFC, ale nechybí samozřejmě Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2 ani GPS. Spíše podprůměrná je kapacita baterie 3 075 mAh, k nabíjení přitom slouží port microUSB. A jako operační systém byl použit Android 8.1 Oreo s uživatelskou nadstavbou od HTC.
 
 

Dostupnost a cena

 
HTC Desire 12s je na taiwanském trhu nabízeno ve třech barevných variantách (černé, stříbrné a červené). Podle zvolené varianty začíná cena na 5 999 taiwanských dolarech, v přepočtu 4 400 Kč bez DPH.
 


reklama