Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC: Co se teď stane s Peterem Chouem?

22.3.2015, Jan Pánek, aktualita
Peter Chou, spoluzakladatel HTC, kterého jsme po několik let mohli vídávat při představování nových vlajkových lodí HTC, již není výkonným ředitelem, ale odešel do vývoje. Na jeho místo nastupuje Cher Wangová.
Za poslední měsíc se toho v HTC událo hodně. Byla představena nová vlajková loď nebo HTC Vive, headset pro virtuální realitu. I na představení těchto zařízení se objevil Peter Chou, tehdejší výkonný ředitel společnosti. Teď se ale stáhne do ústraní a bude pracovat v oddělení pro vývoj zařízení budoucnosti. Na jeho místo přichází spoluzakladatelka HTC, Cher Wangová.

Ta doufá, že se jí podaří navrátit společnost k prosperitě. Společnosti se za poslední léta příjem pouze snižoval, a to od roku 2011, kdy ještě firma zaznamenala 67% nárůst. Od té doby to jde s HTC z kopce a již dlouho se uvažovalo, že bude Peter Chou odvolán.

Hlavně se mu vytýkala cenová politika, která je v dnešní době srovnatelná se Samsungem, HTC si to ale se svým minimálním podílem na trhu telefonů nemůže dovolit. Samsung, který bojuje s Applem o pozici světové jedničky na trhu, si podobné manévry dovolit může, ale i jemu klesá tržní podíl.

Chou se teď bude věnovat převážně vývoji a vytváření nových produktů. HTC se momentálně začíná angažovat i mimo mobilní telefony, když představilo třeba outdoorovou kameru Re nebo VR headset Vive. Úloha Choua bude přitáhnout více zákazníků do HTC skrze inovace produktů.

I když jsou kompletně nové produktové řady vždy trošku riskantní, neznamená to, že se do nich HTC nepustí. Chou bude pokračovat ve vývoji produktů, kdežto Wangová se bude snažit o větší prosperitu celé společnosti. Ale tyto dvě složky budou muset být dostatečně dobře provázané, jelikož na produktech závisí prodeje a na prodejích závisí vytvářeních zcela nových produktů.

Nedá se ale říct, že by Peter Chou neměl žádné zkušenosti ve vývoji, právě naopak. Při vývoji vlajkových lodí se podílel na designu zařízení. Prohlásil, že telefon by měl být jako šperk. Taky se zapojil do návrhu tvaru těla vlajkové lodě, kdy napodobeninu nosil na kapsách, aby zjistil, jaké zakřivení telefonu je pro uživatele nejlepší. Jeho rukama prošlo celkem až kolem 40 různých prototypů jedné vlakové lodě.

Takže jeho přesunutí do vývoje se jeví jako logický krok. Teď už nezbývá než doufat, že Wangová přijde s agresivnější cenovou politikou. V dnešní době, kdy z Číny přichází desítky kvalitních, a hlavně levných zařízení, je pro zaběhnuté a konzervativní společnosti, jako je HTC, těžké, aby si pro sebe urvali místo na trhu.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama