Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC by letos mohlo vyrobit dva telefony řady Nexus

20.1.2016, Jan Pánek, aktualita
Google každoročně připraví pár telefonů řady Nexus, ty jsou často od různých výrobců, které Google navíc velmi rád střídá. Čínské zdroje hovoří o tom, že oba letošní Nexusy by mohlo vyrobit HTC.
V loňském roce se počet telefonů z řady Nexus zastavil na dvou, menší Nexus 5X vyrobilo LG, o větší Nexus 6P se postaral Huawei. Politika Googlu se tedy ustálila na dvou telefonech o různých úhlopříčkách.

Pokud by se zachoval stejný systém i letos, tak se dočkáme jednoho většího a jednoho menšího modelu. Ten menší by měl mít 5 palců, ten větší 5,5". Důležité ale je, že by mělo oba Nexusy vyrobit HTC.

HTC se již o jeden telefon z řady Nexus postaralo, byl to první Nexus One, díky kterému se HTC dostalo velkých úspěchů. Nemůžeme opomenout ani HTC Nexus 9, tedy tablet, který ale tolik úspěchů nezaznamenal. Příčina mohla být i v tom, že Xiaomi představilo hodně podobný MiPad, jenž byl za znatelně nižší cenu.

Důvod, proč jsou Nexusy pro HTC stěžejní, je jasný. Peníze. S HTC to jde poměrně z kopce, model One M9 se na trhu neuchytil, proto jsme se dočkali One A9 a One X9. Velké naděje HTC vidí ve virtuální realitě, headset Vive má být nejdůležitějším produktem tohoto roku.
HTC One A9


V tomto ohledu je zajímavé, že jsme toho mnoho zatím neslyšeli o budoucí vlajkové lodi - modelu One M10. Ten by měl být představen za jeden až dva měsíce, ale zatím se neobjevily téměř žádné úniky. HTC je přitom celkem známé tím, že si informace (ať schválně, nebo omylem) neuhlídá.

Zdroj: GSMArena
reklama