Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

HTC 10 má nabídnout nejlepší fotoaparáty na světě

, , aktualita
HTC 10 má nabídnout nejlepší fotoaparáty na světě
HTC láká na svou připravovanou vlajkovou loď s prostým názvem 10, která by podle zveřejněných informací měla nabídnout nejlepší fotoaparáty mezi smartphony a navíc nejspíš překvapí dosud nevídanou funkcí.
HTC 10 má nabídnout nejlepší fotoaparáty na světě
Fotoaparát bývá jedním z nejslabších článků vlajkových modelů od HTC, ačkoliv taiwanský výrobce mnohdy tvrdí opak, jako se to stalo u 4MPx kamery Ultrapixel. S určitou rezervou proto musíme brát prohlášení, která se tento týden objevila na oficiálním twitterovém účtu HTC. Společnost v něm láká na fotoaparáty dosud nepředstaveného modelu HTC 10 (dříve známého také pod označeními HTC One M10 nebo HTC Perfume).

„První na světě, světová třída, vpředu i vzadu. Uvidíte.“, tvrdí HTC v daném tweetu. To znamená, že obě kamery by měly nejen pořizovat jedny z nejkvalitnějších snímků mezi smartphony, ale také nejspíš přinesou nějakou funkci, která tu dosud nebyla. Těžko říct, čím si chce taiwanský výrobce zajistit prvenství, o fotoaparátech HTC 10 toho totiž zatím moc nevíme. Jeden ze zdrojů v minulosti hovořil o 12MPx Ultrapixel snímači vzadu, klidně ovšem mohlo jít o chybnou nebo zastaralou informaci týkající se pouze prototypu. V případě selfie kamerky už pak chybí jakékoliv podrobnosti.

Pokud se nemůžete dočkat představení HTC 10, budeme muset vydržet ještě několik týdnů – jako nejpravděpodobnější datum odhalení smartphonu se zatím jeví 10. duben 2016. Podle dostupných informací bude novinka disponovat 5,2“ displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), procesorem Qualcomm Snapdragon 820 nebo 4GB RAM.
Nedávno uniklý render HTC 10


Dále se v souvislosti s HTC 10 hovoří o přítomnosti portu USB Type-C, čtečce otisků prstů umístěné pod displejem a operačním systému Android 6.0 Marshmallow s novou verzí uživatelské nadstavby HTC Sense. Telefon bude s největší pravděpodobností k dostání hned ve čtyřech barevných variantách.

Zdroj: Twitter.com (HTC)
reklama