Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC 10 Lifestyle a LG G5 SE: top modely ochuzené o Snapdragon 820

13.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HTC oznámilo také mírně ořezanou verzi své vlajkové lodi, která nese název HTC 10 Lifestyle. Ta je vybavena slabším procesorem a menší operační pamětí. Něco podobného má v plánu i LG u svého modelu G5.
Pár hodin před samotným představením HTC 10 se na internetu objevily spekulace o modelu s názvem HTC 10 Lifestyle. Okamžitě se začalo spekulovat, zda se nebude jednat třeba o odolnější variantu. Skutečnost je ale nakonec jiná, model s přídomkem Lifestyle, který se bude lišit především výkonem, zamíří jen na vybrané světové trhy. Konkrétní regiony zatím výrobce nepotvrdil, tipovali bychom spíše cílení na rozvojové trhy v Jižní Americe, Asii nebo Africe, zatímco do Evropy a USA snad zamíří plně vybavená varianta.
HTC 10


Na první pohled byste přitom rozdíl nepoznali, HTC 10 Lifestyle se od klasické „Desítky“ po designové stránce nijak neliší, zůstal dokonce i 5,2“ Super AMOLED displej s Quad HD rozlišením. Uvnitř hliníkového těla se ovšem nachází procesor Qualcomm Snapdragon 652, který je určen pro telefony vyšší střední třídy. Jedná se sice o dost výkonný čipset, do vlajkové lodě ale přece jenom lépe pasuje Snapdragon 820, kterým disponuje standardní varianta HTC 10.

Výrobce při „ořezávání“ nezůstal jen u procesoru a rovnou snížil také velikost RAM ze 4 GB na 3 GB. K dispozici bude jen jedna varianta s 32GB interní pamětí (jinak je telefon nabízen ještě se 64GB úložištěm), slot na micro SD karty o kapacitě až 2 TB naštěstí zůstal. Horší je to také s LTE (4G), které je podporováno jen verzi Cat. 6 o rychlosti 300 Mbps místo Cat. 9 umožňující připojení rychlostí až 450 Mbps.
LG G5


HTC není jediným výrobcem, který se svou vlajkovou loď rozhodl na vybraných trzích nabídnout se slabším hardwarem. LG G5 SE je dalším příkladem telefonu, který má místo Snapdragonu 820 a 4GB RAM jen Snapdragon 652 a 3GB RAM. Tato „ořezaná“ varianta bude naštěstí určena jen pro Čínu a Latinskou Ameriku. Výrobci k tomu kroku nejspíš přistoupili kvůli snížení ceny, důvodem ovšem mohou teoreticky být také problémy s dodávkami Snapdragonu 820 od Qualcommu.

Zdroj: Phonearena.com, Androidauthority.com
reklama