www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Hry z GameBoye na hodinkách od Samsungu? Jde to

Hry z GameBoye na hodinkách od Samsungu? Jde to
, , aktualita
V minulosti se objevilo několik emulátorů, které umožňují spustit klasické hry na chytrých hodinkách s Android Wear. Nyní se podobné vychytávky dočkaly také modely od Samsungu, které běží na Tizen OS. Podívejte se na videonávod.reklama
GemBoy je emulátor, který umožňuje spustit legendární hry z konzolí GameBoy a GameBoy Color na displeji chytrých hodinek Samsung Gear S2 či Gear S3. To samozřejmě není nejpohodlnější způsob, jak si zahrát klasické tituly, ale přesto stojí za vyzkoušení každému, kdo si chce zavzpomínat a zkrátit si dlouhou chvíli. Instalace není složitá, přesto je vhodné postupovat přesně podle pokynů.

Samotnou aplikace je možné stáhnout z oficiálního obchodu pro Samsung Gear, ale následně je nutné do hodinek dostat ještě potřebné soubory her s koncovkou .gb nebo .gbc. K tomuto účelu bude potřeba aplikace Filemaster (nebo její alternativa) nainstalovaná v hodinkách a libovolný správce souborů ve smartphonu. Následně stačí zvolit jeden nebo více souborů her a odeslat je prostřednictvím Bluetooth do hodinek. Emulátor nalezne soubor v jakékoliv složce. Postup asi nejlépe popisuje níže uvedené video.

Asi největší problém představuje malý displej hodinek, na kterém je poměrně špatně čitelný text. Kvůli kulatému tvaru je navíc využita jen jeho část, přičemž na jinak nevyužitých okrajích nalezneme šipky pro ovládání her. K ovládání je možné využít také otočnou lunetu, tedy obvodový kroužek okolo displeje. Připomeňme, že ačkoliv chytré hodinky nejsou zrovna typickým herním zařízením, nedávno vznikl model Gameband, na kterém se podílela společnost Atari.Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE Aston Martin uvede elektrický sedan RapidE
Do hry se vrací idea supersportovního elektrického sedanu Aston Matin RapidE. Společnost chce v následujících letech přijít s elektromobilem s nevšedními výkony. K dispozici ale bude pouze limitované množství.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu Google Pixel 2 a Pixel XL 2 začínají poodhalovat svou výbavu
Především skalní fanoušci Androidu netrpělivě vyhlížejí druhou generaci smartphonů Pixel od Googlu. Údajná výbava obou modelů se právě dostala na veřejnost. Pokud jsou informace pravdivé, bude představen pětipalcový a šestipalcový model.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší Na Galaxy Note 8 si asi počkáme do září. Cena nepotěší
Podle nejnovějších informací o Galaxy Note 8 bude novinka velmi podobná modelu Galaxy S8+. Představena nejspíš bude o měsíc později a cena bude zatím nejvyšší, jakou jsme mohli vidět u telefonů od Samsungu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook Lenovo oslaví výročí ThinkPadem v retro designu, plánuje také flexibilní notebook
Pracovní notebooky ThinkPad jsou s námi na světě už 25 let a Lenovo se rozhodlo toto výročí oslavit retro modelem. Výrobce také ukázal, jak by mohly vypadat ThinkPady budoucnosti s flexibilním displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Kodak představil své první dva tablety s Androidem Kodak představil své první dva tablety s Androidem
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik