Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hry z GameBoye na hodinkách od Samsungu? Jde to

11.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V minulosti se objevilo několik emulátorů, které umožňují spustit klasické hry na chytrých hodinkách s Android Wear. Nyní se podobné vychytávky dočkaly také modely od Samsungu, které běží na Tizen OS. Podívejte se na videonávod.
GemBoy je emulátor, který umožňuje spustit legendární hry z konzolí GameBoy a GameBoy Color na displeji chytrých hodinek Samsung Gear S2 či Gear S3. To samozřejmě není nejpohodlnější způsob, jak si zahrát klasické tituly, ale přesto stojí za vyzkoušení každému, kdo si chce zavzpomínat a zkrátit si dlouhou chvíli. Instalace není složitá, přesto je vhodné postupovat přesně podle pokynů.

Samotnou aplikace je možné stáhnout z oficiálního obchodu pro Samsung Gear, ale následně je nutné do hodinek dostat ještě potřebné soubory her s koncovkou .gb nebo .gbc. K tomuto účelu bude potřeba aplikace Filemaster (nebo její alternativa) nainstalovaná v hodinkách a libovolný správce souborů ve smartphonu. Následně stačí zvolit jeden nebo více souborů her a odeslat je prostřednictvím Bluetooth do hodinek. Emulátor nalezne soubor v jakékoliv složce. Postup asi nejlépe popisuje níže uvedené video.

Asi největší problém představuje malý displej hodinek, na kterém je poměrně špatně čitelný text. Kvůli kulatému tvaru je navíc využita jen jeho část, přičemž na jinak nevyužitých okrajích nalezneme šipky pro ovládání her. K ovládání je možné využít také otočnou lunetu, tedy obvodový kroužek okolo displeje. Připomeňme, že ačkoliv chytré hodinky nejsou zrovna typickým herním zařízením, nedávno vznikl model Gameband, na kterém se podílela společnost Atari.

 
reklama