Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hry pro Android vyzkoušíte v prohlížeči před stažením

14.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Google zpřístupňuje vývojářům novou formu propagace svých her v rámci vyhledávače. Uživatelé si budou moct některé hry zdarma vyzkoušet ještě před jejich instalací, a to přímo v internetovém prohlížeči.
Google tento týden oznámil několik nových možností pro vývojáře, mimo jiné možnost snadno integrovat API pro nahrávání videí, takže uživatel bude moct svůj postup hrou zaznamenat nebo jej dokonce živě streamovat na YouTube. Další novinkou je prediktivní analýza, která umožní vývojářům sledovat odhad, kolik hráč nejspíš utratí pomocí mikrotransakcí v následujícím měsíci. Kromě toho přibyla třeba možnost reklamních videí na výšku nebo možnost cílení reklamy na aktivní hráče, kteří u hry stráví alespoň 30 minut.

Tou možná nejzajímavější novinkou je nevídaná možnost, jak si hru vyzkoušet ještě před jejím stažením. V současné době se potenciální zájemce musí spokojit se screenshoty nebo videi ze hry, v nejbližších týdnech si ovšem hru bude moct na zkoušku zahrát. Funkce bude dostupná v mobilní verzi vyhledávače Google, ale pouze pro aplikace propagované pomocí reklamy. Pokud uživatel u reklamy klikne na tlačítko Vyzkoušet (Try Now), spustí se pomocí streamingu ze vzdáleného serveru.

Hra se tedy vůbec nestáhne do smartphonu či tabletu, i přesto si ji uživatel bude moct vyzkoušet zahrát po dobu až deset minut. Vzhledem k velkému objemu přenesených dat a nárokům na rychlost internetového připojení se tlačítko pro vyzkoušení objeví pouze v případě využívání Wi-Fi. Rozhodně se jedná o zajímavou funkci, která by mohla být v budoucnu dostupná u všech her v Google Play Store.

Zdroj: Android-developers.blogspot.cz
reklama