Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP ZBook x2: nejvýkonnější konvertibl světa

21.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HP představilo svou první mobilní pracovní stanici s oddělitelným displejem ZBook x2, která je určena pro potřeby umělců, designérů a digitálních tvůrců. Pro dosažení nejvyššího výkonu využívá čtyřjádro Kaby Lake-R a grafiku Nvidia Quadro.
Mobilní pracovní stanici si většina z nás představí jako velký, těžký a nevzhledný notebook. I v tomto segmentu je však patrný trend zmenšování, stačí se podívat na některé nedávné modely. HP navíc tento týden na konferenci Adobe Max představilo svou vůbec první mobilní pracovní stanici s oddělitelným displejem. Zároveň by se mělo jednat o vůbec nejvýkonnější zařízení s touto konstrukcí na světě. HP ZBook x2 najde využití u profesionálů, kteří potřebují dostatek výpočetního i grafického výkonu pro práci s náročnými programy. Právě tito designéři a další digitální kreativci mohou pracovat na cestách a díky konvertibilní konstrukci si mohou vybrat, zda jim v danou chvíli více vyhovuje tabletový nebo laptopový režim.
 
 
HP ZBook x2 je vybaven čtrnáctipalcovým dotykovým displejem s rozlišením 3840 x 2160 pixelů, úpravou proti odleskům a možností ovládání pomocí aktivního stylusu (až 4096 úrovní tlaku). Volitelně je možné sáhnout po konfiguraci s 10bitovým displejem HP DreamColor, který je kalibrován na 100 % barevného prostoru Adobe RGB. V případě práce u stolu je možné pomocí HP ZBook Docku posílat obraz až na dva externí 4K monitory. O špičkový výkon se starají procesory osmé generace Kaby Lake-R od Intelu, v nejvyšší konfiguraci až Core i7-8560U. Společnost mu dělá maximálně 32GB operační paměť, 2TB SSD a dedikovaná grafická karta Nvidia Quadro M620. Teplo od hardwaru odvádí chladící systém se dvěma ventilátory.

 
HP ZBook x2 dostal šasi z hliníku a hořčíku, přičemž v režimu tabletu začíná hmotnost na 1,6 kg a tloušťka na 14,6 mm, po přidání klávesnice se tyto hodnoty zvýší na 2,2 kg a 20,3 mm. Samozřejmostí je široká škála konektivity včetně dvou portů Thunderbolt 3 a čtečky SD karet plné velikosti, kterou ocení třeba fotografové. Notebook se začne na českém trhu prodávat až v únoru 2018. Konkrétní česká cena ještě nebyla oznámena, ale pro region EMEA byla zvolena částka 1 949 eur bez DPH (v přepočtu asi 50 tisíc korun) za základní konfiguraci.
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama