www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HP Spectre x360 15 dostává AMOLED obrazovku

HP Spectre x360 15 dostává AMOLED obrazovku
, , aktualita
Větší AMOLED obrazovky nejsou zrovna běžné, většina zařízení totiž spoléhá na nejrůznější formy LCD panelů. Nová 15" varianta notebooku HP Spectre x360 15 nicméně dostala AMOLED monitor a podporu HDR.
reklama
Zatímco AMOLED displeje nejsou ničím až tak nezvyklým např. u smartphonů, ve větších úhlopříčkách je však nacházíme zřídkavě. Např. u notebooků jde o docela výjimečnou věc a právě jedním z mála notebooků, které budou mít AMOLED panel, je nová generace HP Spectre x360 15. Panel tohoto typu měla zatím 13" varianta notebooku, nyní ji dostává i ta větší s 15,6" obrazovkou. Tento notebook má tloušťku 19,3 mm a váží 2,17 kg, zatímco 13" varianta má jen 14,5 mm a hmotnost 1,32 kg.
 
HP Spectre x360 15
 
Nová obrazovka je schopna zobrazit 100 % barevného gamutu DCI-P3, čímž překonává drtivou většinu profesionálních monitorů. Výborný je i kontrast 100.000:1, což daleko přesahuje možnosti i těch nejlepších VA panelů. Podporuje také HDR, nevíme však, o kterou specifikaci se tu jedná. HP totiž bylo dost skoupé na informace. Víme však např. to, že je použit procesor Intel Core i7 8. generace, může tu být až 16 GB DDR4 RAM, o grafiku se může starat Nvidia GeForce MX150 nebo GTX 1050 Ti Max-Q a je možné dostat verzi s až 2TB SSD diskem. Také víme, že displej má UHD 4K rozlišení (3840×2160 pixelů) a je kryt sklem Gorilla Glass.
 
Slíbena je i velmi vysoká výdrž na jedno nabití akumulátoru, údajně má notebook vydržet až 17,5 hodiny (13" verze dokonce 22,5 hodiny). HP se soustředilo i na bezpečnost, takže je tu IR Full HD kamera s 88° úhlem záběru a podporou přihlašování přes Windows Hello, čtečka otisků prstů a další vymoženosti jako funkce soukromé obrazovky, která ji udělá nečitelnou pro další osoby stiskem klávesy F1. Je zde i hardwarové tlačítko pro vypnutí webkamery.
 
Díky možnosti otočit obrazovku o 360° lze notebook používat jako tablet, což je ještě snazší s dotykovým perem. HP také umožnilo výstup až na dva 5K monitory, což mnohým usnadní práci. O zvuk se pak postarala společnost Bang&Olufsen. Najdete tu HDMI, dvakrát USB-C Thunderbolt, USB-A, čtečku microSD karet a kombinovaný audio jack. 13" verze se musí obejít bez HDMI portu. Nechybí pak ani podsvícená klávesnice. Prodej by měl být zahájen v březnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala