Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Spectre x360 15 dostává AMOLED obrazovku

8.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Větší AMOLED obrazovky nejsou zrovna běžné, většina zařízení totiž spoléhá na nejrůznější formy LCD panelů. Nová 15" varianta notebooku HP Spectre x360 15 nicméně dostala AMOLED monitor a podporu HDR.
Zatímco AMOLED displeje nejsou ničím až tak nezvyklým např. u smartphonů, ve větších úhlopříčkách je však nacházíme zřídkavě. Např. u notebooků jde o docela výjimečnou věc a právě jedním z mála notebooků, které budou mít AMOLED panel, je nová generace HP Spectre x360 15. Panel tohoto typu měla zatím 13" varianta notebooku, nyní ji dostává i ta větší s 15,6" obrazovkou. Tento notebook má tloušťku 19,3 mm a váží 2,17 kg, zatímco 13" varianta má jen 14,5 mm a hmotnost 1,32 kg.
 
HP Spectre x360 15
 
Nová obrazovka je schopna zobrazit 100 % barevného gamutu DCI-P3, čímž překonává drtivou většinu profesionálních monitorů. Výborný je i kontrast 100.000:1, což daleko přesahuje možnosti i těch nejlepších VA panelů. Podporuje také HDR, nevíme však, o kterou specifikaci se tu jedná. HP totiž bylo dost skoupé na informace. Víme však např. to, že je použit procesor Intel Core i7 8. generace, může tu být až 16 GB DDR4 RAM, o grafiku se může starat Nvidia GeForce MX150 nebo GTX 1050 Ti Max-Q a je možné dostat verzi s až 2TB SSD diskem. Také víme, že displej má UHD 4K rozlišení (3840×2160 pixelů) a je kryt sklem Gorilla Glass.
 
Slíbena je i velmi vysoká výdrž na jedno nabití akumulátoru, údajně má notebook vydržet až 17,5 hodiny (13" verze dokonce 22,5 hodiny). HP se soustředilo i na bezpečnost, takže je tu IR Full HD kamera s 88° úhlem záběru a podporou přihlašování přes Windows Hello, čtečka otisků prstů a další vymoženosti jako funkce soukromé obrazovky, která ji udělá nečitelnou pro další osoby stiskem klávesy F1. Je zde i hardwarové tlačítko pro vypnutí webkamery.
 
Díky možnosti otočit obrazovku o 360° lze notebook používat jako tablet, což je ještě snazší s dotykovým perem. HP také umožnilo výstup až na dva 5K monitory, což mnohým usnadní práci. O zvuk se pak postarala společnost Bang&Olufsen. Najdete tu HDMI, dvakrát USB-C Thunderbolt, USB-A, čtečku microSD karet a kombinovaný audio jack. 13" verze se musí obejít bez HDMI portu. Nechybí pak ani podsvícená klávesnice. Prodej by měl být zahájen v březnu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama