Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Spectre Folio: hybridní notebook v kůži

1.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HP Spectre Folio není jen další „notebookotablet“, kterých jsou na trhu desítky. Novinka přináší inovaci v podobě těla pokrytého umělou kůží, která ve srovnání s jinými materiály nabízí několik výhod.
Zaměstnanci HP se snažili přijít na to, jak svůj nový konvertibilní notebook odlišit od konkurence. Plast působí příliš levným dojmem, kov se v prémiové kategorii postupně stal standardem a sklo z různých důvodů nemusí být příliš praktické. Proto padla volba na kůži, která je připevněna k hořčíkovému šasi. Jedná se o povrch, který je na dotyk měkký a teplý. Zavřený notebook potom svým vzhledem připomíná spíše knihu nebo zápisník. A jelikož se jedná o hybridní zařízení, k dispozici je několik režimů použití – od notebooku po tablet.
 
 
Mezi nimi se nachází režim, který můžeme označit jako stojánek. Displej se při něm posune dopředu a zakryje celou klávesnici, viditelný zůstane pouze touchpad a jeho okolí. Tuto konstrukci jsme zatím u mnoha modelů neviděli, zamrzí snad jen možnost přizpůsobení úhlu sklonu displeje. Otázkou zůstává, jak to bude s odolností nového materiálu před odběrem a zašpiněním. Řada uživatelů notebook považuje za pracovní nástroj, který musí vydržet i hrubší zacházení. A zatímco v případě plastu či kovu to většinou není problém, kůže by mohla být náchylnější.
 
 
Ve výbavě nového modelu najdeme 13,3” dotykový displej s Full HD rozlišením (v budoucnu se do nabídky dostane 4K varianta) a osmou generaci dvoujádrových procesorů Intel Core-Y, které nevyžadují chlazení pomocí ventilátoru. I to je důvodem tichého provozu a dlouhé výdrže baterie – na jedno nabití by měl laptop a vydržet až 19 hodin provozu. Více místa na baterii zůstalo i díky o 20 % menší základní desce, kterou vyvinul Intel ve spolupráci s HP. K dispozici bude také verze s podporou LTE, která ovšem nabízí výdrž maximálně 14 hodin provozu.
 
 
Dodávaný stylus podporuje více než 4 000 úrovni tlaku a ve výbavě zůstala také celohliníková klávesnice a skleněný touchpad. Po softwarové stránce je připraven operační systém Windows 10. Spectre Folio se řadí do kategorie počítačů Always On, které mají funkční notifikace i v případě, že je notebook v režimu spánku. HP Spectre Folio se začne prodávat koncem října a stát bude od 1 299 dolarů (29 000 Kč bez DPH). Dostupnost na českém trhu zatím nebyla potvrzena.
 
Zdroj: Hp.com


reklama