Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP ProBook 400 G6: firemní notebooky dostaly Whiskey Lake-U

28.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
HP oznámil novou generaci populárních firemních notebooků ProBook 400, které dostaly modernější procesory a rychlejší Wi-Fi. Změnil se také design, některé prvky si vypůjčily od řad Spectre či Envy.
Notebooky z řady HP ProBook 400 jsou oblíbení pracanti určení především do malých a středních firem. Nyní přichází v pořadí už šestá generace, která doznala změn v designu i výbavě. Hliníkové šasi je o něco tenčí a lehčí ve srovnání s loňskými modely, navíc doznalo i dalších změn, takže vypadá ještě moderněji. Hmotnost se pohybuje v rozmezí od 1,5 kg do 2,0 kg, tloušťka se zastavila na 18 mm nebo 19 mm. Konkrétní hodnoty závisí na vybraném modelu (i konfiguraci). Nejkompaktnější volbou je 13,3" ProBook 430 G6. zlatou střední cestu představuje 14" ProBook 440 G6 a největší pohodlí při práci zajistí 15,6" ProBook 450 G6.
 
 
Ve všech případech lze vybírat z displejů o rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) nebo 1366 x 768 pixelů (HD), u vyššího rozlišení se navíc jedná o panel s technologií IPS. Volitelné jsou displeje s úpravou proti odleskům. Uvnitř notebooků vrní osmá generace dvou- nebo čtyřjádrových procesorů Intel Core i3/i5/i7 na architektuře Whiskey Lake-U, které lze kombinovat s až 32GB operační pamětí DDR4: V otázce úložiště se mohou zákazníci rozhodovat mezi samotným SSD nebo kombinací HDD s pamětí Intel Optane. Některé konfigurace by měly nabídnout také integrovanou grafickou kartu Nvidia GeForce, ale konkrétní verzi výrobce nezveřejnil.
 
 
O rychlou konektivitu se stará dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac 2x2 a volitelný Bluetooth 5.0, za příplatek je dostupný rovněž modem 4G LTE: Z konektorů se mohou hodit tři porty USB Type-A (v případě 13,3" modelu jen dva), USB Type-C, HDMI 1.4b nebo Gigabit Ethernet. Výrobce také tradičně kladl důraz na solidní zabezpečení, které je v bussinesové sféře potřeba více nže kdekoliv jinde. Proto notebooky disponují čipem TPM 2.0, firmwarem HP BIOSphere Gen4, čtečkou otisků prstů a volitelnou infračervenou kamerou pro rozpoznání obličeje, která je kompatibilní se službou Windows Hello. Standardem u všech modelů se stala klávesnice odolná proti polití a konstrukce pantů umožňující otevření displeje do úhlu 180 stupňů (tj. do úrovně se základnou). Numerický blok kláves nalezneme jen u patnáctipalcového modelu.
 
 
Notebooky z řady HP ProBook 400 G6 se začnou prodávat ještě tento měsíc za cenu od 589 dolarů (13 400 Kč bez DPH). Českou dostupnost a cenu doplníme později.
 


reklama