www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HP Pro x2 v novém: se stojánkem i klávesnicí

HP Pro x2 v novém: se stojánkem i klávesnicí
, , aktualita
HP předvedlo novou generaci konvertibilního tabletu Pro x2, která svou konstrukcí připomíná Surface Pro od Microsoftu. K dispozici je nově integrovaný stojánek, který přináší širší možnosti využití tohoto tabletu s Windows 10.
reklama
HP Pro x2 612 se po bezmála třech letech dočkal druhé generace. Výrobce tablet přepracoval od samotného základu. Zařízení zůstalo konvertibilním tabletem, ale pozměnila se konstrukce. Tablet už se nepřipojuje pevně ke klávesnici, ale po vzoru Microsoftu Surface Pro jen magneticky, potřebnou oporu potom poskytuje integrovaný stojánek, který lze samozřejmě použít i bez klávesnice. Toto řešení umožní tablet pohodlně postavit na stůl i ve chvíli, kdy uživatel klávesnici nechá doma. Úhel sklonu je navíc možné přizpůsobit až do 165 stupňů. Už z názvu je patrné, že zařízení cílí především na podnikatelskou sféru, ale to nemusí být nutností. Novinka najde jistě zalíbení také u dalších zájemců o kvalitní tablet, který jim umožní pracovat na cestách.

12“ displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a nechybí možnost jej ovládat pomocí aktivního stylusu HP Active Pen. O pohon se starají procesory od Intelu, přičemž výrobce nabídne opravdu širokou škálu od cenově dostupného Intel Pentium 4410Y přes Intel Core m3-Y až po výkonný Intel Core i7-7Y75. Kombinován je s 8GB RAM a 128GB až 512GB SSD, přičemž disk je možné uživatelsky snadno vyjmout. To se může hodit nejen při jeho výměně, ale také odesílání zařízení do servisu, kdy je tímto způsobem možné chránit citlivá pracovní či osobní data. K dispozici je port USB Type-C i tradiční USB 3.0, dokonce nechybí ani slot na SIM kartu umožňující využívat připojení k mobilním sítím.

K dalším méně obvyklým funkcím patří podpora NFC, čtečka Smart karet či kamera rozpoznávající obličej, která spolupracuje se službou Windows Hello pro přihlášení do systému Windows 10. 41Wh baterie by měla zajistit výdrž až jedenáct hodin Samotný tablet měří v pase 9,1 mm a váží 0,85 kg, po přidání klávesnice se tyto hodnoty zvýší na 14,6 mm a 1,2 kg. HP Pro x2 612 G2 už se prodává na českém, kde lze nejlevnější konfiguraci s Core m3, 4GB RAM a 128GB SSD sehnat za 29 500 Kč včetně DPH. Naopak cena nejdražší konfigurace se vyšplhala na 45 500 Kč.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala