www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HP Pro x2 v novém: se stojánkem i klávesnicí

HP Pro x2 v novém: se stojánkem i klávesnicí
, , aktualita
HP předvedlo novou generaci konvertibilního tabletu Pro x2, která svou konstrukcí připomíná Surface Pro od Microsoftu. K dispozici je nově integrovaný stojánek, který přináší širší možnosti využití tohoto tabletu s Windows 10.
K oblíbeným
reklama
HP Pro x2 612 se po bezmála třech letech dočkal druhé generace. Výrobce tablet přepracoval od samotného základu. Zařízení zůstalo konvertibilním tabletem, ale pozměnila se konstrukce. Tablet už se nepřipojuje pevně ke klávesnici, ale po vzoru Microsoftu Surface Pro jen magneticky, potřebnou oporu potom poskytuje integrovaný stojánek, který lze samozřejmě použít i bez klávesnice. Toto řešení umožní tablet pohodlně postavit na stůl i ve chvíli, kdy uživatel klávesnici nechá doma. Úhel sklonu je navíc možné přizpůsobit až do 165 stupňů. Už z názvu je patrné, že zařízení cílí především na podnikatelskou sféru, ale to nemusí být nutností. Novinka najde jistě zalíbení také u dalších zájemců o kvalitní tablet, který jim umožní pracovat na cestách.

12“ displej nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a nechybí možnost jej ovládat pomocí aktivního stylusu HP Active Pen. O pohon se starají procesory od Intelu, přičemž výrobce nabídne opravdu širokou škálu od cenově dostupného Intel Pentium 4410Y přes Intel Core m3-Y až po výkonný Intel Core i7-7Y75. Kombinován je s 8GB RAM a 128GB až 512GB SSD, přičemž disk je možné uživatelsky snadno vyjmout. To se může hodit nejen při jeho výměně, ale také odesílání zařízení do servisu, kdy je tímto způsobem možné chránit citlivá pracovní či osobní data. K dispozici je port USB Type-C i tradiční USB 3.0, dokonce nechybí ani slot na SIM kartu umožňující využívat připojení k mobilním sítím.

K dalším méně obvyklým funkcím patří podpora NFC, čtečka Smart karet či kamera rozpoznávající obličej, která spolupracuje se službou Windows Hello pro přihlášení do systému Windows 10. 41Wh baterie by měla zajistit výdrž až jedenáct hodin Samotný tablet měří v pase 9,1 mm a váží 0,85 kg, po přidání klávesnice se tyto hodnoty zvýší na 14,6 mm a 1,2 kg. HP Pro x2 612 G2 už se prodává na českém, kde lze nejlevnější konfiguraci s Core m3, 4GB RAM a 128GB SSD sehnat za 29 500 Kč včetně DPH. Naopak cena nejdražší konfigurace se vyšplhala na 45 500 Kč.

Zdroj: Liliputing.com
reklama
Nejnovější články
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením Nejlevnější Kindle dostal displej s přisvícením
Amazon uvedl novou generaci své legendární čtečky e-knih Kindle. Základní model sice podražil, ale zato dostal displej s přisvícením, který usnadní čtení v noci. Vyplatí se tedy ještě vůbec vyšší model Paperwhite?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro Apple AirPods 2 podporují Siri a mají i bezdrátové pouzdro
Apple představil také novou generaci bezdrátových slucháte AirPods 2. Ta přináší několik příjemných vylepšení, jako je např. podpora Siri. Novinkou je také možnost si zakoupit pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny Některé smartphony Nokia posílaly data do Číny
Finské orgány vyšetřují případ možného porušení GDPR společností HDM Global, některé telefony Nokia totiž měly odesílat uživatelská data na čínské servery. Údajně se jednalo chybu, která měla být opravena začátkem roku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik