Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP představilo notebooky Pavilion a Pavilion x360 pro rok 2017

13.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po necelém roce přineslo HP aktualizaci svých notebooků z řad Pavilion a Pavilion x360. Poznáte je především podle prémiovějšího designu, některé prvky si totiž vypůjčily z vyšší řady Envy. Notebooky jsou také lehčí a tenčí než jejich předchůdci.
Z notebooků klasické konstrukce HP omladí 14“ Pavilion 14, 15,6“ Pavilion 15 a 17,3“ Pavilion 17. Hlavní změnou v konstrukci je použití pantu, který po otevření víka mírně nadzvedne základnu. Tento prvek, který má za cíl zlepšit ergonomii i cirkulaci vzduchu, byl dosud používán je u dražší řady Envy. Od ní se Paviliony inspirovaly rovněž designem klávesnice a touchpadu. Prostor okolo klávesnice je nově z kovu, zatímco plastový povrch víka může mít jednu z pěti barev. Chvályhodným krokem je ztenčení rámečků okolo displeje až o polovinu, o trochu nižší jsou také tloušťka a hmotnost nových modelů.

Zájemci budou mít opět na výběr ze široké nabídky konfigurací, v případě procesoru od Intel Celeron po Intel Core i7, respektive od AMD E2 po AMD A10. Kombinovány mohou být s až 16GB RAM, zvolit je možné také dedikovanou grafickou kartu Nvidia GeForce 940MX, případně alternativu od AMD. V oblasti konektivity je standardem Wi-Fi 802.11ac 2x2 a USB Type-C nabízející maximální rychlost 5Gb/s. Výrobce slibuje až desetihodinovou výdrž baterie, přičemž je podporována technologie HP Fast Charge, která umožňuje dobít 90 % kapacity za 90 minut. Inovované modely HP Pavilion se na trh dostanou v průběhu května a června, ceny se budou pohybovat v rozmezí od 599 dolarů (15 000 Kč bez DPH) do 729 dolarů (18 200 Kč bez DPH).

Aktualizaci neunikly ani konvertibilní notebooky HP Pavilion x360 disponující otočitelným displejem. Z nabídky zmizí 13“ varianta, náhradou za ní bude 14“, která však díky tenčím rámečkům okolo displeje nabídne prakticky shodné rozměry. Nové modely budou rovněž o něco tenčí a lehčí než loňská generace, za zmínku stojí také nový kovový povrch okolo klávesnice s „vrstveným“ vzorem. Po hardwarové stránce budou notebooky dostupné s dvoujádry Intel Celeron až Intel Core i7, maximálně 16GB RAM a volitelnou grafickou kartou AMD Radeon 530 nebo Nvidia GeForce 940MX. K dispozici bude rovněž kombinace HDD a SSD (s výjimkou 11“ varianty, která se bude prodávat jen s SSD). U všech modelů nalezneme port USB Type-C.

Notebooky HP Pavilion x360 pro rok 2017 se na pulty obchodů dostanou v květnu až červnu za ceny od 399 dolarů (10 000 Kč bez DPH) do 719 dolarů (18 000 Kč bez DPH).

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama