Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen

21.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Společnost HP představila spoustu nového herního hardwaru, kam patří např. nový monitor Omen X 27 nebo notebooky Pavilion Gaming 15 Laptop. Fanoušky AMD jistě potěší fakt, že se tentokrát dostalo na mobilní procesory Ryzen. Základní verze, která bude stát necelých $800, dostane čtyřjádrový Ryzen 5 3350H, 16 GB DDR4 paměti, 512GB SSD (PCIe NVMe) a o grafiku se postará čip Nvidia GeForce GTX 1050. Základem tu bude 15,6" Full HD displej s obnovovací frekvencí 60 Hz.
 
HP Pavilion Gaming 15 Laptop
 
K dispozici bude pochopitelně více konfigurací, takže když si připlatíte, můžete mít i Ryzen 7, grafiku GeForce GTX 1660 Ti Max-Q, SSD s kapacitou 1 TB nebo rovnou dvě SSD, také lze mít Full HD displej s vyšší frekvencí 144 Hz. Trochu se proti minulosti zmenšily i rozměry, největší rozměr má nyní 360 mm (díky tenčím rámečkům displeje), tloušťka se pak snížila na 23,5 mm. Zapracovalo se také na chlazení a otvorech pod notebookem a na zadní straně.
 
HP představilo také herní desktopy Pavilion Gaming Desktop, které mohou mít nejen procesory Intel, ale také i nové Ryzeny (např. Ryzen 7 3700X).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama