Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Omen X: herní notebook s přetaktovatelným procesorem

24.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HP oznámilo svůj dosud nejvýkonnější herní notebook Omen X se sedmnáctipalcovým displejem, přetaktovatelným procesorem a některými snadno vyměnitelnými komponenty. O grafický výkon se stará karta GeForce 1080.
Na právě probíhajícím veletrhu Gamescom 2017 v Kolíně nad Rýnem nejsou představovány jen nové herní tituly, ale také hardware. HP při této příležitosti ukázalo svůj prozatím nejvýkonnější herní notebook, který by měl zlepšit reputaci značky Omen mezi hráči, a to nejen díky špičkovým komponentům, ale také větší uživatelské přívětivosti. Ve výbavě totiž nalezneme sedmou generaci procesorů Intel Core (Kaby Lake), které jsou přítomné v odemčených variantách pro přetaktování.
 
 
V nejvyšší konfiguraci se jedná o Core i7-7820HK v kombinaci s až 32GB operační pamětí DDR4-2800 a grafickouuidu kartou Nvidia GeForce 1080. V případě úložiště je k dispozici HDD, SSD nebo jejich kombinace. Kromě přetaktovatelného procesoru umožňuje Omen X také snadnou výměnu některých kofomponent, ať už za účelem upgradu či opravy. Ze spodní strany notebooku totiž nalezneme poloprůhledný panel, který lze otevřít bez potřeby šroubováku, za ním se potom nachází operační paměť, pevný disk a další vyměnitelné komponenty.

 
Sedmnáctipalcový displej notebooku může mít buď velmi jemné 4K rozlišení, nebo Full HD se špičkovou obnovovací frekvencí 120 Hz. Potěší použití mechanické klávesnice s makro klávesami a RGB podsvícením. Nabídka portů zahfrnuje například trojici USB 3.0, HDMI 2.0a, miniDisplay port, Ethernet nebo samostatné 3,5mm audio jacky pro sluchátka/reproduktory a mikrofon. Nový HP Omen X se začne prodávat na českém trhu  se startovní cenou 82 990 Kč včetně DPH, jak ovšem bývá zvykem, výrobce neoznámil výbavu této nejnižší konfigurace.
 
Zdroj: Tisková zpráva HP


reklama