Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP odhalilo Envy x2 s Intel Core a Spectre x360 15 s grafikou AMD

8.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Konvertibilní tablet HP Envy x2, který byl dosud známý ve verzi se Snapdragonem, dostal konfiguraci vybavenou procesorem Intel. Pár změnám neunikl ani notebook HP Spectre x360, u kterého je možné vybírat z grafické karty Nvidia či AMD.

HP Envy x2 (x86)


O nové generaci HP Envy x2 jsme psali přibližně před měsícem, neboť se spolu s Asusem NovaGo jednalo o první notebook s Windows 10 na architektuře ARM. Kromě dříve představené konfigurace se Snapdragonem 835 však přichází také varianta vybavená úspornými procesory Intel Core-Y sedmé generace. Ta je sice výkonnější, ale o milimetr tlustší (7,9 mm) a těžší (750 g bez klávesnice). Dalším negativem je nižší výdrž baterie (až 16 hodin místo 20) a chybějící funkce Always Connected, kdy zařízení upozorňuje na přijaté e-maily a další notifikace i během režimu spánku.
 
 
Obě varianty se odlišují rovněž připojitelným klávesnicovým dokem, který v případě modelu na architektuře x86 (Intel) neumožňuje upravit sklon. Klávesnice navíc nejsou kvůli jiným pinům navzájem kompatibilní. Naopak výhodou nové konfigurace je přidání druhého portu USB Type-C. Verze se Snapdragonem obsahuje systém Windows 10S s možností bezplatného upgradu na Windows 10 Pro, zatímco model s Intelem obsahuje od počátku Windows 10 Home. Co ve výbavě zůstalo, je 12,3" dotykový displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, který je chráněn sklem Gorilla Glass 4. Nadále je také možné tablet vybavit až 8GB RAM a 256GB SSD.

 

HP Spectre x360 15 (2018)

 
HP na veletrhu CES 2018 tradičně aktualizovalo také patnáctipalcovou variantu konvertibilního notebooku Spectre x360 s otočným displejem. Kromě ostřeji řezaných hran a přidání numerického bloku klávesnice prošel počítač upgradem hardwaru. Nově uvnitř nalezneme osmou generaci čtyřjádrových procesorů Intel Core, a to buď Core i7-8550U nebo ještě výkonnější Core i7-8705G. Zajímavá je také nabídka konfigurací z pohledu grafických karet, která totiž v prvním případě zahrnuje Nvidia GeForce MX150, ve druhém pak konkurenční AMD Radeon RX Vega M. O vyšší zabezpečení se nově postará čtečka otisků prstů, která doplňuje technologii rozpoznání obličeje pomocí IR kamery.
 
 
HP Spectre x360 15 si ponechává hliníkové šasi v černém provedení s detaily v barvě mědi. Podporována je až 16GB paměť DDR4 a v případě úložiště je možné sáhnout po 512GB SSD. Výdrž baterie se zastavila na 13,5 hodinách v případě varianty s grafikou Nvidia, respektive 12 hodinách u modelu s Radeonem od AMD.

 

Ceny a dostupnost

 
Nové HP Envy x2 ve verzi s procesorem Intel Core se začne prodávat letos na jaře za dosud nezveřejněnou cenu. Nové HP Spectre x360 15 zamíří na trh v březnu, základní cena pro USA byla přitom stanovena na 1 370 dolarů (29 100 Kč bez DPH).
 
Zdroj: Notebookcheck.net (1, 2)


reklama