Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

HP odhalilo Envy x2 s Intel Core a Spectre x360 15 s grafikou AMD

, , aktualita
HP odhalilo Envy x2 s Intel Core a Spectre x360 15 s grafikou AMD
Konvertibilní tablet HP Envy x2, který byl dosud známý ve verzi se Snapdragonem, dostal konfiguraci vybavenou procesorem Intel. Pár změnám neunikl ani notebook HP Spectre x360, u kterého je možné vybírat z grafické karty Nvidia či AMD.
HP odhalilo Envy x2 s Intel Core a Spectre x360 15 s grafikou AMD

HP Envy x2 (x86)


O nové generaci HP Envy x2 jsme psali přibližně před měsícem, neboť se spolu s Asusem NovaGo jednalo o první notebook s Windows 10 na architektuře ARM. Kromě dříve představené konfigurace se Snapdragonem 835 však přichází také varianta vybavená úspornými procesory Intel Core-Y sedmé generace. Ta je sice výkonnější, ale o milimetr tlustší (7,9 mm) a těžší (750 g bez klávesnice). Dalším negativem je nižší výdrž baterie (až 16 hodin místo 20) a chybějící funkce Always Connected, kdy zařízení upozorňuje na přijaté e-maily a další notifikace i během režimu spánku.
 
 
Obě varianty se odlišují rovněž připojitelným klávesnicovým dokem, který v případě modelu na architektuře x86 (Intel) neumožňuje upravit sklon. Klávesnice navíc nejsou kvůli jiným pinům navzájem kompatibilní. Naopak výhodou nové konfigurace je přidání druhého portu USB Type-C. Verze se Snapdragonem obsahuje systém Windows 10S s možností bezplatného upgradu na Windows 10 Pro, zatímco model s Intelem obsahuje od počátku Windows 10 Home. Co ve výbavě zůstalo, je 12,3" dotykový displej s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, který je chráněn sklem Gorilla Glass 4. Nadále je také možné tablet vybavit až 8GB RAM a 256GB SSD.

 

HP Spectre x360 15 (2018)

 
HP na veletrhu CES 2018 tradičně aktualizovalo také patnáctipalcovou variantu konvertibilního notebooku Spectre x360 s otočným displejem. Kromě ostřeji řezaných hran a přidání numerického bloku klávesnice prošel počítač upgradem hardwaru. Nově uvnitř nalezneme osmou generaci čtyřjádrových procesorů Intel Core, a to buď Core i7-8550U nebo ještě výkonnější Core i7-8705G. Zajímavá je také nabídka konfigurací z pohledu grafických karet, která totiž v prvním případě zahrnuje Nvidia GeForce MX150, ve druhém pak konkurenční AMD Radeon RX Vega M. O vyšší zabezpečení se nově postará čtečka otisků prstů, která doplňuje technologii rozpoznání obličeje pomocí IR kamery.
 
 
HP Spectre x360 15 si ponechává hliníkové šasi v černém provedení s detaily v barvě mědi. Podporována je až 16GB paměť DDR4 a v případě úložiště je možné sáhnout po 512GB SSD. Výdrž baterie se zastavila na 13,5 hodinách v případě varianty s grafikou Nvidia, respektive 12 hodinách u modelu s Radeonem od AMD.

 

Ceny a dostupnost

 
Nové HP Envy x2 ve verzi s procesorem Intel Core se začne prodávat letos na jaře za dosud nezveřejněnou cenu. Nové HP Spectre x360 15 zamíří na trh v březnu, základní cena pro USA byla přitom stanovena na 1 370 dolarů (29 100 Kč bez DPH).
 
Zdroj: Notebookcheck.net (1, 2)


reklama