Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club

16.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Nabídka společnosti HP byla aktualizována o vylepšené modely profesionálních notebooků a konvertiblů ZBook. V té jsou 15" a 17" notebooky ZBook 15 a ZBook 17, nechybí ani model ZBook Studio a konvertibl ZBook Studio x360. Novinkou je možnost mít verzi s 6jádrovým procesorem Core i9, což se hodí např. pro editaci videa nebo 3D renderování. Notebooky nyní mohou mít až 32 GB paměti RAM, přičemž ji lze rozšířit dokonce až na 128 GB. Zajímavostí je také možnost vytvoření diskového pole RAID 1 z SSD disků pro větší bezpečnost (spolehlivost uložení dat).
 
HP ZBook 15
 
HP ZBook 15
 
V případě obou modelů Studio lze notebooky vybavit profesionální grafickou kartou Quadro P2000. Zejména model ZBook Studio x360 se dočkal nejvíce vylepšení. Jde (podle společnosti HP) o nejvýkonnější konvertibl na světě. Má dotykovou obrazovku krytou sklem Corning Gorilla Glass 5. Displej je velmi jasný, jeho jas totiž dosahuje 600 nitů, čímž by měl být o 20 % lepší než displej 15" Macbooku Pro, což umožní snazší práci na ostrém slunci. Displej se může pochlubit také 100% pokrytím Adobe RGB gamutu, jde tedy vskutku o profesionální náčiní pro náročné grafiky.
 
HP ZBook 17
 
HP ZBook 17
 
Další zajímavou novinkou je Z Club. Jde o předplatné na hardware řady Z, kdy si profesionálové mohou pořídit sety hardwaru (počítač/notebook, monitor, tiskárnu,...) za pravidelný měsíční poplatek. HP vybere prvních 100 uživatelů, kteří dostanou hardware na 90 dní zdarma, poté si nechají to, co se jim bude líbit a zbytek vrátí. Za to, co si nechají, jim pak HP bude účtovat pravidelný měsíční poplatek.
 
HP ZBook Studio x360
 
HP ZBook Studio a Studio x360
 
Set počítače (Z2 Mini nebo ZBook Studio x360), 24" monitoru a tiskárny pro fotografy tak vyjde na $108 až $180 měsíčně. Systémy pro editaci videa (pracovní stanice a dva 24" monitory nebo 38" monitor) vyjde na $183 až $210, grafičtí designéři pak mohou dostat ZBook Studio x360 a externí 24" displej za $167. Další umělci mohou mít ZBook Studio x2, 24" monitor a tiskárnu za $156 měsíčně.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama