Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP EliteBook 1030: mobilita a prémiové zpracování

25.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
HP představilo další ze svých prémiových notebooků z řady EliteBook. Může se pochlubit velmi mobilními rozměry i hmotností, prémiovým zpracováním a velmi slušnou hardwarovou výbavou. Na český trh se novinka dostane v červnu.
HP EliteBook 1030 je nejnovějším přírůstkem v řadě prémiových byznysových notebooků, který své místo najde mezi modely EliteBook Folio a EliteBook 1040. Novinka nabídne 13,3“ displej v těle 12,5“ notebooku, čehož se povedlo dosáhnout pomocí velmi tenkých rámečků. Tělo, které je celé z hliníku, má tloušťku jen 15,7 mm a hmotnost 1,16 kg. Notebook je navíc navržený tak, aby splnil odolnosti podle armádní specifikace MIL-STD.

Displej může mít rozlišení až 3200 x 1800 pixelů a volitelně také dotykové ovládání. O pohon se stará některý z procesorů Intel Core M šesté generace na architektuře Skylake. Tyto procesory nevyžadují aktivní chlazení, takže na těle notebooku byste marně hledali výduch ventilátoru. Kombinován může být maximálně s 16GB RAM a 512GB SSD. Použita byla čtyřčlánková 40Whr baterie, která by měla poskytnout výdrž až 13 hodin.

Výrobce slibuje také prémiovou podsvícenou klávesnici odolnou proti polití a touchpad podporující ovládací gesta ve Windows 10. Nechybí ani zvuk vyladěný odborníky z Bang & Olufsen, čtečka otisků prstů, dva porty USB 3.0, jeden port USB Type-C, HDMI nebo 3,5mm audio jack. Důraz byl kladen také na bezpečnost, proto notebook disponuje třeba funkcemi HP ClientSecurity, HP Sure Start with Dynamic Protection a HP Touchpoint Manager.

HP EliteBook 1030 se na českém trhu objeví v červnu, tuzemská cena zatím oznámena nebyla. Na americkém trhu se počítač bude prodávat od 1 250 dolarů, v přepočtu 30 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Tisková zpráva HP
reklama