Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP Elite x2 1012: snadno opravitelný tablet s klávesnicí

28.11.2015, Jáchym Šlik, aktualita
HP odhalilo nový konvertibilní tablet z řady Elite x2, který je určen nejen pro podnikovou sféru, ale i další uživatele požadující solidní zařízení připomínající Surface. Doplněno o dostupnost na českém trhu.
Aktualizováno 28. 11. 2015: České zastoupení HP oznámilo, že tablet Elite x2 1012 bude na tuzemském trhu k dostání od února 2016 za cenu od 29 999 Kč včetně DPH. Součástí základního balení bude stylus HP Active Pen with App Launch, ovšem klávesnici HP Travel Keyboard bude nutné dokoupit zvlášť za 4 390 Kč.
 


HP Elite x2 1012 vychází z modelu Spectre x2, cílí ovšem spíše na firemní uživatele, a tomu odpovídá i nabídka funkcí. Tento hliníkový krasavec s tloušťkou asi 7,6 mm a hmotností kolem 860 g bude dodáván s integrovaným stojánkem, cestovní podsvícenou klávesnicí a dotykovým perem Wacom. Jako volitelné příslušenství bude nabízena rozšířená klávesnice se čtečkou Smart karet a NFC. K dispozici bude dokonce dokovací stanice, která umožní připojením monitoru a dalších periferií vytvořit z tabletu plnohodnotný počítač.HP Elite x2 1012 disponuje 12,5“ Full HD displejem s aktivním digitizérem a procesory z řady Intel Core M na architektuře Skylake, které nevyžadují aktivní chlazení. Nabízeno bude několik konfigurací od nejlevnější s Intel Core M3, 4GB RAM a 128GB SSD až po nejvyšší nabízení Core M7, 8GB RAM a 512GB SSD. Nechybí ani Wi-Fi 802.11ac, port USB Type-C s Thunderbolt 3, čtečka otisků prstů, podpora Intel vPro, integrovaná baterie nabízejcí výdrž až 10 hodin nebo operační systém Windows 10.

Neobvyklou vlastností tohoto tabletu je poměrně jednoduchá možnost servisu, která umožní například IT oddělení firmy opravit zařízení v případě poruchy, aniž by je bylo nutné odesílat do servisu. Po odstranění několika šroubů je možné vyměnit obrazovku nebo pod ní se nacházející operační paměť, úložiště či baterii. K provedení této činnosti je nutné mít speciální servisní sadu od HP a rozhodně se nedoporučuje provádět nezkušeným uživatelům. I přesto se ovšem jedná o vstřícný krok k uživatelům.

HP Elite x2 1012 se začne prodávat příští rok v lednu za cenu od 899 dolarů, v přepočtu asi 22 700 Kč bez DPH.

Zdroj: Liliputing.com


reklama