Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP aktualizovalo levné notebooky z řady Stream

11.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Stream je řada cenově dostupných notebooků od HP. Tento týden výrobce oznámil jejich novou generaci, která se chlubí řadou vylepšení. Cena se přitom nezvýšila, naopak některé modely dokonce mírně zlevnily.
Notebooky z řady HP Stream patří k tomu nejlevnějšímu na trhu, na rozdíl od Chromebooků přitom mají operační systém Windows 10. Cílí především na mladší uživatele, čemuž odpovídají i odvážnější barevné varianty jako růžová, fialová nebo modrá. Nízké ceně přitom musela ustoupit například kapacita interního úložiště, sám výrobce proto doporučuje ukládat data na cloud. HP tento týden oznámilo už třetí generaci počítačů z řady Stream, která už nezahrnuje třináctipalcovou variantu. V nabídce tedy zůstala dvojice klasických notebooků s 11,6“ a 14“ displejem doplněná o konvertibilní Stream x360 s 11,6“ otočným displejem, který umožňuje použití ve více režimech. Cena přitom nadále začíná na 199 dolarech, v přepočtu asi 4 800 Kč bez DPH.
HP Stream 14


Vylepšení začínají už u designu, který prošel menším faceliftem. Notebooky jsou také tenčí a lehčí, široká nabídka barevných variant zůstala. Novinkou je podpora dvoupásmového Wi-Fi 802.11ac 2x2, které je předpokladem pro rychlejší a stabilnější internetové připojení. V neposlední řadě výrobce slibuje delší výdrž na baterii. Nejedná se tedy o změny zrovna revoluční, ale rozhodně je můžeme označit za pozitivní. Teď už nezbývá než doufat, že se notebooky z řady HP Stream začnou oficiálně prodávat i na českém trhu…
HP Stream x360


Ve výbavě zůstává displej o rozlišení 1366 x 768 pixelů, který je u některých modelů dostupný i s dotykovým ovládáním. Uvnitř tepe procesor Intel Celeron N3060 spolu se 4GB RAM, která nemůže být uživatelsky rozšířena. Interní úložiště typu eMMC má kapacitu 32 GB. Dále je k dispozici Bluetooth 4.2, HDMI výstup, slot na micro SD karty a minimálně dva USB porty, přičemž jeden z nich ve verzi USB 3.1. Tloušťka notebooků začíná na méně než 18 mm a hmotnost se pohybuje mezi 1,2 až 1,45 k, jedná se tedy o dost kompaktní zařízení. Všechny modely HP Stream jsou dodávány s operačním systémem Windows 10, uživatelé navíc získají roční předplatné Office 365 zahrnující nejen kancelářský balík, ale také 1 TB v cloudovém úložiště OneDrive.

Zdroj: HP.com
reklama