www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hořící elektromobily: časované bomby na silnicích?

Hořící elektromobily: časované bomby na silnicích?
, , článek
Požáry elektromobilů jsou velkým tématem. Máme se elektromobilů a jejich akumulátorů bát, nebo jde naopak o bezpečnější automobily než ty se spalovacími motory? Podívejme se také na historii známých požárů elektromobilů.
K oblíbeným
reklama
Jak jsme sami viděli, seznam elektromobilů, které shořely, není zrovna krátký. Faktem nicméně je, že poměrně velká část těchto požárů nebyla způsobena elektrickým pohonem, tedy nevznikla kvůli nabíjení, vadě na akumulátoru nebo jeho poškozením. V této oblasti je poměrně nechvalně známá Tesla, která takových incidentů, kdy po proražení krytu akumulátoru a akumulátoru samotného došlo ke vznícení, měla poměrně dost. U ostatních pak drtivá většina požárů pramenila ze zkratů standardní elektroinstalace, což je součást, kterou najdeme i u standardních aut, které kvůli ní také velmi rády hoří.
 
Tesla Model S
 
Samotné studie, které lze najít, se většinou shodují na tom, že elektromobily jsou v otázce požárů bezpečnější než vozy se spalovacími motory. O kolik, to je otázkou. Údaje se dost rozcházejí a máme tu desítky i tisícovku procent. Některé zase tvrdí opak, ale zatím jsou v menšině. Zde se pochopitelně může ale jednat i o záměrné podsouvání čísel z té lepší perspektivy, což by u propagátorů elektromobilů nebylo nic nového (ale stejně to funguje i na opačnou stranu). Na přesnější čísla to tedy bude chtít ještě trochu více času, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by elektromobily měly být nějakou extrémní pohromou. Požárů, které pramení z toho, že mají elektrický pohon, bylo doposud velmi málo. Navíc v mnoha případech by bylo pravděpodobné, že by při stejné nehodě začalo hořet i spalovací auto.
 Vývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala