www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hořící elektromobily: časované bomby na silnicích?

Hořící elektromobily: časované bomby na silnicích?
, , článek
Požáry elektromobilů jsou velkým tématem. Máme se elektromobilů a jejich akumulátorů bát, nebo jde naopak o bezpečnější automobily než ty se spalovacími motory? Podívejme se také na historii známých požárů elektromobilů.
K oblíbeným
reklama
Jak jsme sami viděli, seznam elektromobilů, které shořely, není zrovna krátký. Faktem nicméně je, že poměrně velká část těchto požárů nebyla způsobena elektrickým pohonem, tedy nevznikla kvůli nabíjení, vadě na akumulátoru nebo jeho poškozením. V této oblasti je poměrně nechvalně známá Tesla, která takových incidentů, kdy po proražení krytu akumulátoru a akumulátoru samotného došlo ke vznícení, měla poměrně dost. U ostatních pak drtivá většina požárů pramenila ze zkratů standardní elektroinstalace, což je součást, kterou najdeme i u standardních aut, které kvůli ní také velmi rády hoří.
 
Tesla Model S
 
Samotné studie, které lze najít, se většinou shodují na tom, že elektromobily jsou v otázce požárů bezpečnější než vozy se spalovacími motory. O kolik, to je otázkou. Údaje se dost rozcházejí a máme tu desítky i tisícovku procent. Některé zase tvrdí opak, ale zatím jsou v menšině. Zde se pochopitelně může ale jednat i o záměrné podsouvání čísel z té lepší perspektivy, což by u propagátorů elektromobilů nebylo nic nového (ale stejně to funguje i na opačnou stranu). Na přesnější čísla to tedy bude chtít ještě trochu více času, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by elektromobily měly být nějakou extrémní pohromou. Požárů, které pramení z toho, že mají elektrický pohon, bylo doposud velmi málo. Navíc v mnoha případech by bylo pravděpodobné, že by při stejné nehodě začalo hořet i spalovací auto.
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala