www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hořící elektromobily: časované bomby na silnicích?

Hořící elektromobily: časované bomby na silnicích?
, , článek
Požáry elektromobilů jsou velkým tématem. Máme se elektromobilů a jejich akumulátorů bát, nebo jde naopak o bezpečnější automobily než ty se spalovacími motory? Podívejme se také na historii známých požárů elektromobilů.
K oblíbeným
reklama
Jak jsme sami viděli, seznam elektromobilů, které shořely, není zrovna krátký. Faktem nicméně je, že poměrně velká část těchto požárů nebyla způsobena elektrickým pohonem, tedy nevznikla kvůli nabíjení, vadě na akumulátoru nebo jeho poškozením. V této oblasti je poměrně nechvalně známá Tesla, která takových incidentů, kdy po proražení krytu akumulátoru a akumulátoru samotného došlo ke vznícení, měla poměrně dost. U ostatních pak drtivá většina požárů pramenila ze zkratů standardní elektroinstalace, což je součást, kterou najdeme i u standardních aut, které kvůli ní také velmi rády hoří.
 
Tesla Model S
 
Samotné studie, které lze najít, se většinou shodují na tom, že elektromobily jsou v otázce požárů bezpečnější než vozy se spalovacími motory. O kolik, to je otázkou. Údaje se dost rozcházejí a máme tu desítky i tisícovku procent. Některé zase tvrdí opak, ale zatím jsou v menšině. Zde se pochopitelně může ale jednat i o záměrné podsouvání čísel z té lepší perspektivy, což by u propagátorů elektromobilů nebylo nic nového (ale stejně to funguje i na opačnou stranu). Na přesnější čísla to tedy bude chtít ještě trochu více času, ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by elektromobily měly být nějakou extrémní pohromou. Požárů, které pramení z toho, že mají elektrický pohon, bylo doposud velmi málo. Navíc v mnoha případech by bylo pravděpodobné, že by při stejné nehodě začalo hořet i spalovací auto.
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách Asus ZenFone Live (L2): levný smartphone v nových barvách
Asus v tichosti představil nástupce loňského modelu ZenFone Live (L1), který přináší několik drobných vylepšení výbavy. A z hlediska designu si zákazníci mohou vybrat z nových dvoubarevných variant. Hlavní zbraní by ovšem měla zůstat cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1 Huawei prozradil, pro které modely vydá EMUI 9.1
Huawei vydal dlouhý seznam smartphonů a tabletů, které na čínském trhu obdrží aktualizaci na EMUI 9.1, nejčerstvější verzi uživatelské nadstavby. V seznamu nalezneme také modely od dceřiné značky Honor.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie Xiaomi Redmi 6 ani Redmi 6A neobdrží aktualizaci na Android Pie
Xiaomi nemá dobrou zprávu pro majitele dvou levných a velmi populárních smartphonů Redmi. Ani přes předchozí sliby totiž tyto modely nejspíš neobdrží aktualizaci na Android 9.0 Pie. Nasvědčují tomu informace na fóru MIUI.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře