Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor WaterPlay: tablet, co má vodu rád

21.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Voděodolných tabletů na trhu mnoho nenajdeme, ale nyní do této kategorie zařízení přispěla čínská značka Honor. Její novinka s názvem WaterPlay se vyznačuje kovovým tělem a výbavou střední třídy.
Není to tak dávno, co Sony vyrábělo tablety Xperia s Androidem, které se od konkurence odlišovaly mimo jiné zvýšenou odolností proti vodě. Od té doby nebylo představeno mnoho voděodolných tabletů, proto stojí za pozornost nový Honor WaterPlay. Na první pohled se jedná o další celokovový model zaměřený na multimediální výbavu, kterých má Huawei v nabídce docela dost, už název WaterPlay však naznačuje, že v tomto případě se bude novinka v něčem odlišovat. Certifikace IP67 potvrzuje odolnost proti prachu i vodě do hloubky jednoho metru po dobu až 30 minut. Vzhledem k použití 10,1” displeje s rozlišením 1920 x 1200 pixelů patří novinka mezi větší tablety. O pohon se stará nový osmijádrový procesor KIrin 659, který můžeme znát například z Honoru 7X.
 
 
Čínský výrobce nabídne Honor WaterPlay s 3GB RAM a 32GB úložištěm nebo 4GB RAM a 64GB úložištěm, volitelně je u druhé varianty možné přidat podporu LTE (4G). Ať už se zákazník rozhodne jakkoliv, získá také slot na micro SD kartu a čtečku otisků prstů, která byla integrována do domovského tlačítka. Tablet dále disponuje 8MPx zadním fotoaparátem a potom ještě přední kamerou, která se hodí pro videohovory či selfie. Baterie o kapacitě 6 600 mAh by měla vydržet až 13 hodin přehrávání videí nebo 9 hodin prohlížení internetových stránek. 18W rychlé nabíjení umožňuje doplnit energii za 2,5 hodiny, což je vzhledem ke kapacitě solidní výsledek.
 
Honor WaterPlay nabízí ještě starší operační systém Android 7.0 Nougat s uživatelským rozhraním EMUI 5.1. Rozměry se zastavily na hodnotách 248 x 173 x 7,8 mm a hmotnost na 465 g. Prodej na čínském trhu odstartuje za pár dnů, přičemž ceny se v závislosti na zvolené konfiguraci budou pohybovat v rozmezí od 1 999 do 2 699 juanů, to znamená od 6 600 do 8 900 Kč bez DPH. V nabídce bude stříbrná a zlatá barevná varianta. Dostupnost na mezinárodních trzích zatím nebyla potvrzena, není však vyloučeno, že se tento voděodolný tablet později dostane také k nám na trh, i když třeba pod jiným názvem, jak to má Huawei ve zvyku.
 


reklama