Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák

12.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Huawei jako první nabídl smartphone s trojitým zadním fotoaparátem a stal se i jedním z popularizátorů duální konfigurace – i jeho zásluhou se dostala až mezi levné telefony. O to více překvapí, že chystaný Honor View 20 by měl mít zase pouze jeden fotoaparát na zádech. Jak ovšem dokazuje výsledek iPhonu XR v testu DxOMark, i s jedním foťákem se dá zahrát velké divadlo. Navíc čínský výrobce nehodlá šetřit pixely, podle dostupných informací by měl použít rovnou 48MPx senzor Sony IMX586. Výsledkem by měly snímky plné detailů, při horších světelných podmínkách potom zvládne sloučit čtyři pixely do jednoho.
 
 
Honor View 20, nástupce oblíbeného Honoru View 10, by měl udávat krok i v dalších oblastech. Na přední straně očekáváme displej s velmi tenkými rámečky, který by měl zabírat přibližně 92 % čelní plochy zařízení. Na zveřejněných obrázcích, které lákají na představení telefonu, můžeme vidět velmi úzké rámečky na všech čtyřech stranách, pouze brada pod displejem je trochu širší. Místo výřezu by měl výrobce použít otvor blízko levého horního rohu, ve kterém bude schován přední fotoaparát. Toto řešení se poprvé objevilo u konkurenčního modelu Samsung Galaxy A8s, který byl představen tento týden a očekáván je rovněž u stájového kolegy Huawei Nova 4. Ne všem fanouškům se ovšem toto řešení líbí, jak dokazují dost rozporuplné reakce.
 
 
 
Ačkoliv úhlopříčku displeje zatím neznáme, jeho rozlišení by se mělo zastavit na hodnotách 2310 x 1080 pixelů (Full HD+). Pohon dostane na starost osvědčený high-endový procesor Kirin 980 v kombinaci s 8GB operační pamětí a 128GB vnitřním úložištěm, vyloučena samozřejmě není ani dostupnost více variant. Asi nepřekvapí, že telefon poběží na platformě Android 9.0 Pie s rozhraním EMUI 9. za zmínku stojí také technologie Link Turbo, která umožňuje využívat rychlosti sítí Wi-Fi a 4G zároveň. Honor View 20 bude nejspíš přestaven na čínském trhu už 26. prosince (patrně pod názvem Honor V20), celosvětová premiéra je potom naplánována na 22. ledna v Paříži.
 


reklama