Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor pracuje na smartphonu pojmenovaném po Praze

26.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei. respektive jeho značka Honor, připravuje podle uniklých informací smartphone střední třídy, který nás zaujal především svým interním označením Prague. Na veletrhu CES 2017 potom Honor představí novinku s duálním zadním fotoaparátem.
V databází americké organizace FCC, která má na starosti také certifikaci telekomunikačních zařízení před jejich uvedením na trh, se dají čas od času nalézt ještě nepředstavené smartphony, tablety i notebooky. Tento měsíc si redaktor webu Androidheadlines.com všiml telefonu Honor Prague, který byl objeven hned ve dvou variantách PRA-LX1 a PRA-LX3. Nás tedy zaujalo především pojmenování po českém hlavním městě, které ovšem nejspíš zůstane jen jako kódový název – na trh se smartphony s největší pravděpodobností dostanou pod jiným označením.

Připomeňme, že nebude první. V minulosti se spekulovalo prvním smartphonu BlackBerry s Androidem, který měl rovněž nést interní označení Prague. ZTE potom po stověžaté matičce měst pojmenovalo model Nubia My Prague, který se následně objevil ještě ve vylepšené variantě Nubia Prague S. Zpět ovšem k uniklým telefonům značky Honor, které budou patrně patřit do střední třídy. O výbavě toho přesto zatím moc nevíme. Databáze FCC nám prozradila pouze přítomnost 3GB RAM a 2900mAh, která by mohla naznačovat nízkou tloušťku přístroje.

Potvrzeno bylo také použití jednopásmového Wi-Fi a Bluetooth 4.2, stejně jako operační systému Android 7.0 Nougat. Vzhledem k délce 147,2 mm a šířce 72,9 lze odhadovat úhlopříčku displeje okolo 5,5“. Z technického plánku si můžeme všimnout také použití pouze jednoho zadního fotoaparátu (s přisvětlovací diodou), Honor Prague tedy nebude očekávaným telefonem, který má být představen začátkem ledna na veletrhu CES 2017 v Las Vegas.

Honor již zveřejnil teaser, na kterém láká na svou tiskovou konferenci 3. ledna příštího roku. Použitý obrázek a heslo „Double or Nothing“, přeložitelné jako „Dvojitý nebo nic“, dávají tušit, že budeme mít tu čest se smartphonem vybaveným duálním zadním fotoaparátem. Tato vychytávka je v poslední době u modelů Huawei, stejně jako jeho značky Honor, velmi oblíbená. Podle spekulací by onou novinkou na CES 2017 mohla být mezinárodní varianta telefonu Honor 6X, který je již prodáván na čínském trhu.

Zdroj: Androidheadlines.com
reklama