Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor posiluje, ale od Huawei se neoddělí

24.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Honor roste a dokonce se chce dostat mezi největší výrobce smartphonů světa. Není divu, že se objevily spekulace, podle kterých by se z Honoru měla stát samostatná společnost. Jakékoliv dělení ovšem odmítl jeho šéf.
Huawei založil svou značku Honor v roce 2013, aby posílil pozici na domácím trhu oproti nastupující konkurenci využívající agresivní cenovou politiku a online prodejní kanály. O rok později následovala mezinárodní expanze, která se rovněž vydařila. Honor se od počátku profiluje jako dynamická značka pro mladé, čemuž odpovídá moderní design, zvolená výbava i atraktivní ceny modelů. V současné době se společnost netají tím, že by se chtěla probojovat mezi pět největších výrobců smartphonů na světě. Po tomto prohlášení začaly čínská média spekulovat, zda nedojde k oddělení od mateřské firmy Huawei.
 
 
Honor 10
 
Zhao Ming, prezident společnosti Honor, ovšem tyto spekulace rázně odmítl. Podle jeho slov zůstane značka i nadále pevně spojena s Huawei, na současné struktuře by se tedy nemělo nic měnit. Přece jen rozdělení by bylo pro obě strany příliš riskantní. Huawei by tím mohl ztratit na svou konkurenci a Honor by možná neudržel svou atraktivní cenovou politiku. Honor totiž využívá svou vlastní značku i portfolium modelů, ale oddělení výzkumu a vývoje sdílí s Huawei. To znamená, že používá technologie vyvinuté svou mateřskou společností, ale na druhou stranu tím výrazně ušetří náklady a může tedy nabídnout své telefony za zajímavé ceny.
 
Nutno ovšem podotknout, že Huawei a Honor se značkami svých smartphonů mnohdy manipulují podle požadavků trhu. Není tedy nic neobvyklého, že se jeden model na některých trzích prodává jako Honor, zatímco jinde s logem Huawei.
 


reklama