www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
, , aktualita
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
K oblíbeným
reklama
Jedním ze způsobů, jak může výrobce otestovat dosud nepředstavený smartphone, je prostřednictvím prototypů, které obvykle používají sami zaměstnanci. I díky tomu se potom na internet často dostanou specifikace a fotografie očekávaných modelů. Spíše výjimečně se potom objevují případy, kdy se prototyp ztratí. Možná se vám vybaví rok 2013, kdy jeden z inženýrů Applu údajně zapomněl v jednom kalifornském baru prototyp iPhonu 4. Stalo se z toho velké téma, neboť Apple byl proslulý přísnými bezpečnostními podmínkami, aby se ven nemohly dostat žádné informace o nepředstavených zařízeních. Nálezce se údajně pokoušel telefon vrátit, ale po neúspěchu měl prodat telefon jednomu z technologických webů za 5 000 dolarů.
 
 
Teď se hledá jiný prototyp, tentokrát od čínské značky spadající pod Huawei. Na twitterovém účtu německého zastoupení Honoru se objevila informace o ztrátě prototypu smartphonu, který měl ztratit Moritz Scheidl, zaměstnanec z oddělení marketingu, když se vracel ze své velikonoční návštěvy za rodinou. Než se vydal na cestu, měl být telefon uvnitř batohu, ale po návratu domů už ho tam nenašel. Ke ztrátě mělo dojít 22. dubna ve vlaku ICE 1125 z Dusseldorfu do Mnichova. Smartphone měl být uložen v šedém ochranném krytu, který zakrýval kamery a design zadní strany. Poctivý nálezce, který se ozve na uvedenou e-mailovou adresu, společnost slíbila odměnu ve výši 5 000 eur, v přepočtu bezmála 130 tisíc korun.
 
 
Ačkoliv to není nikde uvedeno, ztraceným smartphonem by mohl očekávaný Honor 20. Někteří fanoušci proto přišli s teorií, že společnost využila situaci k marketingové kampani. Možná podle jiných názorů dokonce ani k žádné ztrátě nedošlo a celý případ si marketingové oddělení vycucalo z prstu. Přece jen, prototypů daného zařízení jistě bude existovat mnohem více a za běžných okolností by společnost ztrátu jednoho z nich nejspíš veřejně nekomentovala. Dodejme, že Honor 20 by měl být oficiálně představen 21. května v Londýně. Nový model by se měl zaměřovat na fotografické funkce, zadní strana by proto měla ukrývat až čtyři snímače. Překvapit by nás neměl ani OLED displej nebo procesor Kirin 980.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala