www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
, , aktualita
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
K oblíbeným
reklama
Jedním ze způsobů, jak může výrobce otestovat dosud nepředstavený smartphone, je prostřednictvím prototypů, které obvykle používají sami zaměstnanci. I díky tomu se potom na internet často dostanou specifikace a fotografie očekávaných modelů. Spíše výjimečně se potom objevují případy, kdy se prototyp ztratí. Možná se vám vybaví rok 2013, kdy jeden z inženýrů Applu údajně zapomněl v jednom kalifornském baru prototyp iPhonu 4. Stalo se z toho velké téma, neboť Apple byl proslulý přísnými bezpečnostními podmínkami, aby se ven nemohly dostat žádné informace o nepředstavených zařízeních. Nálezce se údajně pokoušel telefon vrátit, ale po neúspěchu měl prodat telefon jednomu z technologických webů za 5 000 dolarů.
 
 
Teď se hledá jiný prototyp, tentokrát od čínské značky spadající pod Huawei. Na twitterovém účtu německého zastoupení Honoru se objevila informace o ztrátě prototypu smartphonu, který měl ztratit Moritz Scheidl, zaměstnanec z oddělení marketingu, když se vracel ze své velikonoční návštěvy za rodinou. Než se vydal na cestu, měl být telefon uvnitř batohu, ale po návratu domů už ho tam nenašel. Ke ztrátě mělo dojít 22. dubna ve vlaku ICE 1125 z Dusseldorfu do Mnichova. Smartphone měl být uložen v šedém ochranném krytu, který zakrýval kamery a design zadní strany. Poctivý nálezce, který se ozve na uvedenou e-mailovou adresu, společnost slíbila odměnu ve výši 5 000 eur, v přepočtu bezmála 130 tisíc korun.
 
 
Ačkoliv to není nikde uvedeno, ztraceným smartphonem by mohl očekávaný Honor 20. Někteří fanoušci proto přišli s teorií, že společnost využila situaci k marketingové kampani. Možná podle jiných názorů dokonce ani k žádné ztrátě nedošlo a celý případ si marketingové oddělení vycucalo z prstu. Přece jen, prototypů daného zařízení jistě bude existovat mnohem více a za běžných okolností by společnost ztrátu jednoho z nich nejspíš veřejně nekomentovala. Dodejme, že Honor 20 by měl být oficiálně představen 21. května v Londýně. Nový model by se měl zaměřovat na fotografické funkce, zadní strana by proto měla ukrývat až čtyři snímače. Překvapit by nás neměl ani OLED displej nebo procesor Kirin 980.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala