www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
, , aktualita
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
K oblíbeným
reklama
Jedním ze způsobů, jak může výrobce otestovat dosud nepředstavený smartphone, je prostřednictvím prototypů, které obvykle používají sami zaměstnanci. I díky tomu se potom na internet často dostanou specifikace a fotografie očekávaných modelů. Spíše výjimečně se potom objevují případy, kdy se prototyp ztratí. Možná se vám vybaví rok 2013, kdy jeden z inženýrů Applu údajně zapomněl v jednom kalifornském baru prototyp iPhonu 4. Stalo se z toho velké téma, neboť Apple byl proslulý přísnými bezpečnostními podmínkami, aby se ven nemohly dostat žádné informace o nepředstavených zařízeních. Nálezce se údajně pokoušel telefon vrátit, ale po neúspěchu měl prodat telefon jednomu z technologických webů za 5 000 dolarů.
 
 
Teď se hledá jiný prototyp, tentokrát od čínské značky spadající pod Huawei. Na twitterovém účtu německého zastoupení Honoru se objevila informace o ztrátě prototypu smartphonu, který měl ztratit Moritz Scheidl, zaměstnanec z oddělení marketingu, když se vracel ze své velikonoční návštěvy za rodinou. Než se vydal na cestu, měl být telefon uvnitř batohu, ale po návratu domů už ho tam nenašel. Ke ztrátě mělo dojít 22. dubna ve vlaku ICE 1125 z Dusseldorfu do Mnichova. Smartphone měl být uložen v šedém ochranném krytu, který zakrýval kamery a design zadní strany. Poctivý nálezce, který se ozve na uvedenou e-mailovou adresu, společnost slíbila odměnu ve výši 5 000 eur, v přepočtu bezmála 130 tisíc korun.
 
 
Ačkoliv to není nikde uvedeno, ztraceným smartphonem by mohl očekávaný Honor 20. Někteří fanoušci proto přišli s teorií, že společnost využila situaci k marketingové kampani. Možná podle jiných názorů dokonce ani k žádné ztrátě nedošlo a celý případ si marketingové oddělení vycucalo z prstu. Přece jen, prototypů daného zařízení jistě bude existovat mnohem více a za běžných okolností by společnost ztrátu jednoho z nich nejspíš veřejně nekomentovala. Dodejme, že Honor 20 by měl být oficiálně představen 21. května v Londýně. Nový model by se měl zaměřovat na fotografické funkce, zadní strana by proto měla ukrývat až čtyři snímače. Překvapit by nás neměl ani OLED displej nebo procesor Kirin 980.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají Pixel 3a má první problém. Některé kusy se nečekaně vypínají
Ani nejnovější smartphony od Googlu se neobejdou bez dětských nemocí. První majitelé si stěžují se jejich Pixel 3a (XL) samovolně vypíná, a to hlavně v situacích, kdy není používán. Příčina problému zatím nebyla odhalena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Dvakrát doplněno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik21 komentářů
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik