www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu

Honor měl v Německu ztratit prototyp, nálezci nabízí odměnu
, , aktualita
Zaměstnanec společnosti Honor měl při své cestě vlakem ztratit prototyp dosud nepředstaveného smartphonu, nejspíš Honoru 20. Poctivému nálezci nabízí slušnou sumu peněz, ale vyvstává otázka, zda to celé není jen marketingový tah.
K oblíbeným
reklama
Jedním ze způsobů, jak může výrobce otestovat dosud nepředstavený smartphone, je prostřednictvím prototypů, které obvykle používají sami zaměstnanci. I díky tomu se potom na internet často dostanou specifikace a fotografie očekávaných modelů. Spíše výjimečně se potom objevují případy, kdy se prototyp ztratí. Možná se vám vybaví rok 2013, kdy jeden z inženýrů Applu údajně zapomněl v jednom kalifornském baru prototyp iPhonu 4. Stalo se z toho velké téma, neboť Apple byl proslulý přísnými bezpečnostními podmínkami, aby se ven nemohly dostat žádné informace o nepředstavených zařízeních. Nálezce se údajně pokoušel telefon vrátit, ale po neúspěchu měl prodat telefon jednomu z technologických webů za 5 000 dolarů.
 
 
Teď se hledá jiný prototyp, tentokrát od čínské značky spadající pod Huawei. Na twitterovém účtu německého zastoupení Honoru se objevila informace o ztrátě prototypu smartphonu, který měl ztratit Moritz Scheidl, zaměstnanec z oddělení marketingu, když se vracel ze své velikonoční návštěvy za rodinou. Než se vydal na cestu, měl být telefon uvnitř batohu, ale po návratu domů už ho tam nenašel. Ke ztrátě mělo dojít 22. dubna ve vlaku ICE 1125 z Dusseldorfu do Mnichova. Smartphone měl být uložen v šedém ochranném krytu, který zakrýval kamery a design zadní strany. Poctivý nálezce, který se ozve na uvedenou e-mailovou adresu, společnost slíbila odměnu ve výši 5 000 eur, v přepočtu bezmála 130 tisíc korun.
 
 
Ačkoliv to není nikde uvedeno, ztraceným smartphonem by mohl očekávaný Honor 20. Někteří fanoušci proto přišli s teorií, že společnost využila situaci k marketingové kampani. Možná podle jiných názorů dokonce ani k žádné ztrátě nedošlo a celý případ si marketingové oddělení vycucalo z prstu. Přece jen, prototypů daného zařízení jistě bude existovat mnohem více a za běžných okolností by společnost ztrátu jednoho z nich nejspíš veřejně nekomentovala. Dodejme, že Honor 20 by měl být oficiálně představen 21. května v Londýně. Nový model by se měl zaměřovat na fotografické funkce, zadní strana by proto měla ukrývat až čtyři snímače. Překvapit by nás neměl ani OLED displej nebo procesor Kirin 980.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala