reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor 10 zná datum představení, poodkrývá také design

, , aktualita
Za deset dnů bude představen Honor 10, další očekávaný smartphone této čínské značky. Pokud se nemůžete dočkat, máme pro vás také první náznaky designu a připomínku očekávané výbavy zahrnující displej s výřezem.
Zapište si do diářů datum 19. dubna 2018. Čínská značka Honor totiž v tento den představí nový smartphone Honor 10, který se pokusí navázat na úspěchy předchozích modelů Honor 9 a Honor 8. Zveřejněné teasery navíc potvrzují, že telefon bude vybaven duálním fotoaparátem a funkcemi umělé inteligence, to ovšem nejsou zase taková překvapení. V rukách figurantů můžeme spatřit stylizovanou podobu zařízení, která naznačuje, že by mohl být Honor 10 dostupný v podobné barevné variantě jako Huawei P20 Pro – jedná se o vícebarevné provedení Twilight. Nebo může jít o potvrzení, že půjde o bezrámečkový model, respektive telefon s úzkými rámečky okolo displeje.
 
 
To je vše, co můžeme vyčíst z oficiálních propagačních materiálů. Naštěstí už některé informace unikly už dříve neoficiální cestou. Před pár dny se objevil plakát, kterým bude výrobce v budoucnu lákat na nákup Honoru 10. I přes nízké rozlišení můžeme vidět zadní stranu připravovaného telefonu. Zdá se, že zařízení bude mít opět lesklý skleněný povrch a všimnout si můžeme také dvou barevného provedení. Modul zadního fotoaparátu je stejně jako u předchůdců orientován horizontálně a vzhledem k chybějící čtečce otisků prstů předpokládáme, že bude integrována do domovského tlačítka pod displejem. Možnost, že by byl senzor umístěn přímo v displeji, se zdá spíše nepravděpodobná.
 
 
K další očekávané výbavě Honoru 10 patří 5,8" displej s výřezem v horní části, procesor Kirin 970 a několik paměťových variant – nejvyšší údajně nabídne 6GB RAM a 256GB vnitřní úložiště. Snímače zadního fotoaparátu by měly mít rozlišení 20 MPx a 12 MPx, což jsou stejné parametry jako u Huawei P20. Očekávat můžeme také operační systém Android Oreo s nadstavbou EMUI 8.1. Zatímco k představení smartphonu v Číně dojde už za deset dnů, evropská premiéra je naplánována až na 15. května, kdy Honor uspořádá akci v Londýně. Pokud se vám nechce čekat, můžete využít trvalé tisícikorunové slevy na Honor 9, který vás tak přijde na příjemným 8 990 Kč s DPH.
 


reklama
reklama
reklama