Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor 10 zná datum představení, poodkrývá také design

9.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Za deset dnů bude představen Honor 10, další očekávaný smartphone této čínské značky. Pokud se nemůžete dočkat, máme pro vás také první náznaky designu a připomínku očekávané výbavy zahrnující displej s výřezem.
Zapište si do diářů datum 19. dubna 2018. Čínská značka Honor totiž v tento den představí nový smartphone Honor 10, který se pokusí navázat na úspěchy předchozích modelů Honor 9 a Honor 8. Zveřejněné teasery navíc potvrzují, že telefon bude vybaven duálním fotoaparátem a funkcemi umělé inteligence, to ovšem nejsou zase taková překvapení. V rukách figurantů můžeme spatřit stylizovanou podobu zařízení, která naznačuje, že by mohl být Honor 10 dostupný v podobné barevné variantě jako Huawei P20 Pro – jedná se o vícebarevné provedení Twilight. Nebo může jít o potvrzení, že půjde o bezrámečkový model, respektive telefon s úzkými rámečky okolo displeje.
 
 
To je vše, co můžeme vyčíst z oficiálních propagačních materiálů. Naštěstí už některé informace unikly už dříve neoficiální cestou. Před pár dny se objevil plakát, kterým bude výrobce v budoucnu lákat na nákup Honoru 10. I přes nízké rozlišení můžeme vidět zadní stranu připravovaného telefonu. Zdá se, že zařízení bude mít opět lesklý skleněný povrch a všimnout si můžeme také dvou barevného provedení. Modul zadního fotoaparátu je stejně jako u předchůdců orientován horizontálně a vzhledem k chybějící čtečce otisků prstů předpokládáme, že bude integrována do domovského tlačítka pod displejem. Možnost, že by byl senzor umístěn přímo v displeji, se zdá spíše nepravděpodobná.
 
 
K další očekávané výbavě Honoru 10 patří 5,8" displej s výřezem v horní části, procesor Kirin 970 a několik paměťových variant – nejvyšší údajně nabídne 6GB RAM a 256GB vnitřní úložiště. Snímače zadního fotoaparátu by měly mít rozlišení 20 MPx a 12 MPx, což jsou stejné parametry jako u Huawei P20. Očekávat můžeme také operační systém Android Oreo s nadstavbou EMUI 8.1. Zatímco k představení smartphonu v Číně dojde už za deset dnů, evropská premiéra je naplánována až na 15. května, kdy Honor uspořádá akci v Londýně. Pokud se vám nechce čekat, můžete využít trvalé tisícikorunové slevy na Honor 9, který vás tak přijde na příjemným 8 990 Kč s DPH.
 


reklama