Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry

13.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Honor dnes na čínské sociální síti Weibo oznámil datum představení dalšího ze svých smartphonů. Ve středu 21. listopadu bude v Pekingu odhalen dlouho očekávaný Honor 10 Lite, který bude „odlehčenou“ verzí oblíbeného Honoru 10. O propagaci telefonu na domácím trhu se postará popový zpěvák Zhu Zhengting, takže výrobce bude se svým novým modelem cílit hlavně na mladé zákazníky. Tomu odpovídá i design, který si můžeme prohlédnout jak na zveřejněném plakátu, tak na obrázcích z čínské databáze TENAA. Honor 10 Lite bude mít lesklé skleněné tělo a dostupný bude v několika barevných variantách. Některé z nich využívají stále oblíbenější kombinaci dvou odstínů, ale konzervativnější povahy mohou sáhnout po celočerném provedení.
 
 
Z hlediska výbavy půjde o velmi slušně vybavený model střední třídy. Na základě uniklých informací očekáváme přítomnost 5,84" IPS displeje s poměrem stran 19:9, který patrně bude v horní části narušen výřezem pro čelní fotoaparát. O pohon se údajně postará procesor Kirin 710, který si navrhuje samotný Huawei. Díky integrované funkci GPU Turbo mohou uživatelé očekávat zvýšený výkon ve hrách a dalších graficky náročných aplikacích. Na zadní straně smartphonu můžeme vidět duální fotoaparát, ale jeho parametry prozatím zůstávají zahaleny tajemstvím. Všimnout si můžeme také čtečky otisků prstů, která se postará o zabezpečení operačního systému Android s uživatelským rozhraním EMUI. Ani u tohoto cenově dostupného modelu by neměly chybět vychytávky založené na umělé inteligenci, které se postarají například o zvýšení výkonu nebo vylepšení kvality fotografií.
 
 
 
Honor 10 Lite by měl být představen také v blíže neupřesněné „Supreme Edition“. Prozatím tedy nevíme, zda se tato speciální verze bude odlišovat jen svou barevností, nebo nabídne i lepší výbavu (např. více paměti). Prodej smartphonu by měl na čínském trhu odstartovat krátce po oficiálním představení. Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena, ale loňský Honor 9 Lite je možné koupit i u nás, takže snad se s nástupcem nic nezmění. Honor 10 Lite bude zdatně konkurovat jiným atraktivním modelům střední třídy, jako je Xiaomi Mi 8 Lite.
 


reklama