www.svetmobilne.cz
>
>

Holanďan projel cestu kolem světa v elektromobilu, na palivo dal $300

Holanďan projel cestu kolem světa v elektromobilu, na palivo dal $300
, , aktualita
Holanďan Wiebe Wakker se rozhodl ukázat celému světu, jak jsou elektromobily použitelné i pro dlouhé cestování. Rozhodl se tak pro cestu kolem světa a s elektrickým Golfem ujel 95 tisíc kilometrů.
K oblíbeným
reklama
Nadšenci do elektrických vozů rádi ukazují, jak jsou tato auta výborná, i když to není vždy úplně pravda. Týká se to zejména dlouhých cest, kdy vadí malý dojezd a dlouhé nabíjení. Přesto se Holdanďan Wiebe Wakker rozhodl ukázat světu, že i elektromobil zvládne cestu kolem světa v rámci iniciativy Plug Me In. Vzal tak upravený elektrický Volkswagen Golf nazvaný The Blue Bandit a 13. března 2016 vyjel z Amsterdamu na 95 tisíc kilometrů dlouhou pouť. Po třech letech (7. dubna 2019) dojel do Sydney v Austrálii. Vůz tak sice dojel, ale denní průměr okolo 85 km není zrovna mnoho a spíše to vypovídá o horší použitelnosti elektromobilu než naopak (pochopitelně, Wakker se na cestě i zastavoval a dělal výlety, takže se to dá i pochopit). Golf neměl zrovna moc dlouhý dojezd (zhruba 200 km) a nabíjení také netrvalo zrovna krátkou dobu.
 
 
Na své cestě se spoléhal na pomoc dobrovolníků v rámci projektu, kteří mu často poskytovali nocleh, stravu a v neposlední řadě i elektřinu pro jeho auto (nabízeli svou pomoc na webových stránkách projektu). Pak se není čemu divit, když řekl, že na palivu utratil jen $300 za celou dobu, přičemž většina této částky padla v australském outbacku. Tam je dojezd 200 km nervy drásající i s benzínovým nebo naftovým vozem, natož s elektromobilem. Poznamenejme, že tato cesta by ho na benzínu vyšla tak na zhruba 6000 litrů, což by mohlo být pak okolo $4000 až $6000. Celkově na své pouti projel 33 různých zemí a sponzory byla i společnost Adobe a Canon.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář