Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hodiny od Googlu vás probudí hudbou ze Spotify

31.7.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google se rozhodl do své aplikace Hodiny pro Android integrovat službu Spotify. Ráno se tedy můžete nechat probudit konkrétní skladbou nebo playlistem, funkce přitom bude dostupná i pro uživatele bezplatné verze.
Hodiny. Pod jednoduchým názvem se nachází jedna z nepostradatelných aplikací pro smartphony s Androidem. Obsahuje aktuální čas, světový čas, stopky, odpočítávání a v neposlední řadě budík. Pokud máte model, který využívá výchozí Hodiny od Googlu, můžete se brzy těšit na zajímavou novinku. Vývojáři se totiž rozhodli do aplikace integrovat službu pro streamování hudby. Nikoliv ovšem vlastní Hudbu Google Play nebo Youtube Music, nýbrž konkurenční Spotify.
 
 
Ukázka z aplikace Hodiny s integrovanou službou Spotify
 
Při nastavování melodie, kterou vás budík ráno probudí, bude možné zvolit hudbu ze Spotify. Uživatel si bude moci vybrat z nedávno přehrávané hudby, připravených ranních playlistů nebo konkrétních skladeb. Pomocí tlačítka lupy v pravém dolním rohu lze prohledávat celý obsah ze Spotify. Integrace v aplikaci Hodiny bude dostupná pro uživatele bezplatné verze služby, stejně jako placeného Spotify Premium.
 
Pro využívání nové funkce musí mít uživatel nainstalovanou poslední verzi klienta Spotify a počkat na aktualizaci aplikace Hodiny, která by měla být dostupná celosvětově v Google Play Store během tohoto týdne. Pro využívání také bude potřeba Android 5.0 Lollipop nebo vyšší. Google potvrdil, že v budoucnu bude do Hodin integrována také (v Česku zatím nedostupná) služba Youtube Music.
 


reklama