Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HMD představí Nokii 7.1 Plus a možná herní smartphone

22.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Jaké novinky budou v nejbližší době představeny pod značkou Nokia? Můžeme se těšit na smartphone střední třídy Nokia 7.1 Plus (X7) s výřezem displeje. A společnost láká i na tajemný model zaměřený na hry. Některých novinek se dočkáme 4. října.
V souvislosti s Nokií se v poslední době mluví hlavně o smartphonu s pěti zadními fotoaparáty. Společnost HMD Global, která nyní obstarává vývoj, výrobu i prodej smartphonů slavné finské značky, však má v plánu i další modely. Do střední třídy zamíří Nokia X7, která by se měla na mezinárodních trzích prodávat jako Nokia 7.1 Plus. Stejně jako oba předchozí zástupci této řady, Nokia X5 a X6, nabídne displej s výřezem. Tento mnohými nenáviděný, ale jinými milovaný prvek, za jehož popularizaci můžeme vděčit loňskému iPhonu X, zatím HMD Global používá jen v řadě X (pro asijské trhy) a z ní odvozených mezinárodních modelů.
 
 
Vzhledem k relativně příznivé cenovce, kterou můžeme u nového telefonu očekávat, mnozí jistě odpustí poměrně výraznou „bradu“ pod displejem. Na design se můžeme podívat díky uniklým renderům ze dvou zdrojů, které ukazují telefon v plné parádě. Novinka by měla využívat pohledné skleněné tělo s kovovým rámem. Na zadní stranu můžeme vidět jak čtečku otisků prstů, tak duální fotoaparát Zeiss. Na spodní straně smartphonu můžeme vidět hlasitý reproduktor a port USB Type-C, na opačné straně by se potom měl nacházet 3,5mm audio jack. Nepřekvapí umístění tlačítek pro změnu hlasitosti na pravé straně, zatímco nalevo se bude patrně nacházet slot na SIM karty.
 
 
Podle nedávno uniklých informací bude Nokia 7.1 Plus prvním smartphonem výrobce s procesorem Snapdragon 710. Dále by neměla chybět až 6GB RAM, ale v nabídce nejspíš budou i jiné varianty. Dalším očekávaným parametrem je 5,9” Full HD+ displej s poměrem stran 19:9 a poslední operační systém Android 9.0 Pie.

 

Chystá Nokia herní smartphone?

 
 
Herní smartphony se pomalu dostávají do módy, čehož možná využije i HMD Global. Na twitterovém účtu indického zastoupení Nokie, který byl později smazán, se objevil teaser s tagem #GameOn. Zatím můžeme jen hádat, co tím měla společnost na mysli, ale snad se jedná o nový smartphone zaměřený na hry. Nokia by tak volně navázala na svůj legendární model N-Gage, který byl představen už před šestnácti lety.
 
 

Těšte se na 4. říjen

 
 
HMD Global rozeslalo novinářům pozvánky na akci, která se uskuteční 4. října  v Londýně. Právě tam by mohla být představena Nokia 7.1 Plus i další novinky včetně dlouho očekávané Nokie 9.
 


reklama