Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní smartphone Xiaomi Black Shark se ukáže příští týden

6.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi zveřejnilo pozvánku, kterou láká na představení svého nového smartphonu vybaveného 120Hz displejem, Snapdragonem 845 nebo až 8GB RAM. Půjde o speciální model zaměřený na hry, a tomu by mělo odpovídat i příslušenství. Doplněno o obrys smartphonu.
Aktualizováno 6. 4. 2018: Xiaomi ukázalo další teasery, ve kterých propaguje nový smartphone ještě před uvedením. A na jednom z nich můžeme vidět i obrys modelu Black Shark, který ukazuje výrazně zaoblené okraje i kovový rám narušený plastovými krytkami antény. Na pravé straně je vidět pouze jedno tlačítko, patrně pro zapnutí a vypnutí telefonu.
 
 
Původní článek ze 4. 4. 2018: Dřívější spekulace, že Xiaomi připravuje herní smartphone, se nejspíš opravdu vyplní. Po internetu nyní koluje pozvánka, kterou čínský výrobce láká na připravovaný model a uvádí datum představení 13. dubna, tedy příští pátek. Podle dříve uniklých informací by měl telefon nést název Black Shark, v překladu černý žralok. Na zařízení nejspíš budou chybět loga Xiaomi, přičemž design by mohl být vyveden v černo-zelené barvě. O výbavě toho prozatím mnoho nevíme, ale z uniklých střípků lze přece jen něco zjistit.
 
Pozvánka na představení herního smartphonu od Xiaomi
 
Black Shark by měl mít displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, kterou jsme ve smartphonech mohli poprvé vidět v loňském roce, kdy byl představen Razer Phone. Pohon nejspíš zajistí Qualcomm Snapdragon 845, patrně nejvýkonnější mobilní procesor současnosti. A společnost by mu měla dělat až 8 GB operační paměť a 256GB vnitřní úložiště, i když na trhu by se mohla objevit také levnější varianta s 6GB RAM a 128GB úložištěm. Jako příslušenství bude údajně nabízen kryt s postranními ovládacími prvky, který nabídne jiný zážitek při ovládání her než dotykový displej. Operačním systémem bude jistě Google Android, ale není jasné, zda bude použita uživatelská nadstavba MIUI.
 
Údajný herní smartphone Black Shark ve speciálním krytu
 
Nejbližší konkurencí bude pro novinku Razer Phone, který rovněž nabízí 120Hz displej a 8GB RAM. Kvůli mnohem dřívějšímu datu uvedení na trh ovšem používá ještě loňský procesor Snapdragon 835. Black Shark od Xiaomi nejspíš bude znatelně levnější než Razer Phone a čínský výrobce k telefonu patrně nabídne herní příslušenství.
 


reklama