Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní notebooky Razer Blade se začnou prodávat v Evropě

29.11.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Značku Razer asi není potřeba dlouze představovat, především mezi hráči je velmi oblíbená díky kvalitním myším, klávesnicím, sluchátkům a dalšímu příslušenství. Ještě letos ovšem Razer začne na evropském trhu prodávat i své notebooky.
Tento týden oznámila společnost Razer partnerství s Lenovem, jejímž výsledkem je výkonný stolní počítač Lenovo Y Razer Edition. Možná trochu v pozadí zůstala informace, že Razer zároveň plánuje na evropský trh uvést svůj notebook Blade. Na skandinávských trzích se začne prodávat už 10. prosince, zájemci z dalších regionů starého kontinentu by se měli dočkat v příštím roce.

Razer Blade je označován jako jeden z nejvýkonnějších, ale zároveň také nejtenčích a nejlehčích herních notebooků. V jeho výbavě nalezneme 14“ dotykový IGZO displej s rozlišením 3200 x 2400 pixelů (QHD+), případně nedotykovou IPS verzi panelu s 1920 x 1080 pixely (Full HD). Pohon má na starosti čtyřjádrový procesor Intel Core i7–4720HQ na architektuře Haswell, který může běžet na frekvenci až 2,6 GHz, respektive 3,6 GHz v režimu Turbo.

Dále byla použita až 16GB RAM, maximálně 512GB SSD a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 970M se 3GB vlastní paměti. Samozřejmostí je klávesnice podsvícená výraznou zelenou barvou, která je tolik typická pro značku Razer. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 10 a předinstalovaným softwarem pro hráče. To vše v těle o tloušťce 17,9 mm a hmotnosti okolo 2 kg. Ceny zatím oznámena nebyly.

Zdroj: Razerzone.com
reklama