Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní notebook Asus FX503 se objevil na webu výrobce

21.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus v tichosti odhalil multimediální notebook FX503, nástupce modelu FX502. Ve výbavě novinky nalezneme také grafiku GTX 1050, takže je novinka vhodná také k hraní her nebo pro virtuální realitu.
Při spojení herní notebook Asus se skoro každému vybaví značka Republic of Gamers (ROG), ale také v nabídce samotného Asusu nalezneme pár modelů vhodných ke hraní her. V loňském roce se jednalo například o Asus FX502, který byl nyní nahrazen nástupcem FX503. Novinka sice postrádá typické logo ROG, ale přesto si na notebooku díky relativně výkonným komponentům.zahrajete i novější tituly nebo vyzkoušíte virtuální realitu. Navíc nechybí designová inspirace právě řadou ROG, což můžeme vidět například v použití červených detailů.
 
 
Počítač byl osazen sedmou generací procesoru Intel Core, konkrétně Core i7-7700HQ a Core i5-7300HQ. Dále.je k dispozici až 32GB operační paměť DDR4 a přetaktovaná grafická karta Nvidia GeForce GTX 1050 nebo GTX 1060. O chlazení komponentů se stará systém zahrnující dva ventilátory a měděnou heat pipe, funkce Fan Overboost by potom měla uchladit notebook i při nejvyšší zátěži. V případě úložiště je možné vybírat ze 128GB, 256GB nebo 512GB SATA3 M.2 SSD, případně 1TB HDD. Uživatel přitom může úložiště v budoucnu snadno upgradovat, stačí uvolnit jediný šroub a odstranit kryt.
 
Matný displej o úhlopříčce 15,6” využívá rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a je možné jej získat v provedení IPS. Nepřekvapí podpora Wi-Fi 802.11ac, stejně tak ani čtečka SD karet, trojice portů USB Type-A, HDMI 2.0 a RJ-45. V seznamu technických parametrů chybí zmínka o portu USB Type-C, který bychom přitom u notebooku z druhé poloviny roku 2017 čekali, klidně se však může jednat o chybu. K dispozici je čtyřčlánková 64Wh baterie, výdrž však u herních notebooků nebývá nejdůležitějším údajem. Zvukový výstup byl vylepšen o technologii ICEpower a červeně podsvícená klávesnice podporuje anti-ghosting, tedy stisk velkého počtu kláves najednou.
 
Notebook, který je dodáván s operačním systémem Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro, má tloušťku 24 mm a váží 2,5 kg. Na trhu by se měl Asus FX503 objevit co nevidět, přičemž cenu se patrně dozvíme až později. Připomeňme, že minulý Asus FX502 nabízel rozumný poměr cena a výkonu, snad na něj jeho nástupce v tomto ohledu naváže.
 
Zdroj: Asus.com


reklama