Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hennessey slaví 10 000 vozů Fordem Mustang s výkonem 820 koní

6.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Americký tuner aut Hennessey slaví 10000 upravených vozů. Na oslavu vyrobí omezenou sérii vozů Ford Mustang, které budou mít výkon 820 koní (603 kW). Mají dosáhnout maximální rychlosti přes 320 km/h.
Ford Mustang je legendárním americkým sportovním autem a americký úpravce Hennessey si připravil speciální edici HPE Heritage Mustang v počtu 19 kusů, neboť společnost slaví 10 tisíc upravených vozů (od roku 1991), což je pro firmu obrovský milník. Samozřejmostí budou speciální pořadová čísla jednotlivých kusů na palubní desce i motoru, každý majitel také dostane děkovný dopis od Johna Hennesseyho.
 
HPE Heritage Mustang
 
klikněte pro zvětšení
 
Po úpravě bude mít speciální edice Fordu Mustang výkon 603 kW (820 koní, resp. 808 amerických HP) při 7200 otáčkách za minutu. Maximální točivý moment pak bude vrcholit hodnotou 918 Nm při 4500 otáčkách. To vše by mělo zajistit, že vůz se dostane na 96 km/h za 3,3 sekundy a čtvrt míle (402 metrů) projede za 10,7 sekundy. Přitom už bude rozjetý na rychlost 212 km/h. Maximální rychlost není přesně udána, má ale překračovat 200 mil za hodinu (tedy přes 322 km/h).
 
HPE Heritage Mustang
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz bude vybaven turbodmychadlem s mezichladičem stlačeného vzduchu, vylepšení se dočkalo vstřikování i palivové čerpadlo. Design se pak proti výchozímu modelu liší díky karbonovým spoilerům a úprav se samozřejmě dočkal i snížený podvozek s 20" koly a pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup2.
 
HPE Heritage Mustang
 
klikněte pro zvětšení
 
Vysoký výkon se také musí mírnit, a tak je možné vůz vybavit 384mm kotoučovými brzdami vepředu i vzadu, přičemž vepředu jsou šestipístkové, vzadu pak čtyřpístkové.Všechny kusy budou červené s bílými pruhy. Jak řekl zakladatel firmy, který parafrázoval Henryho Forda a "široký" barevný výběr u legendárního modelu T, můžete mít jakoukoli barvu, pokud to bude červená s bílými pruhy.
 
HPE Heritage Mustang
 
klikněte pro zvětšení
 
Na vůz je poskytována 3letá záruka, případně na ujetí 36 tisíc mil (necelých 58 tisíc kilometrů). Základní cena upraveného vozu činí $89950 (2 miliony Kč).
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama