www.svetmobilne.cz
>
>

Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem

Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
, , aktualita
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
K oblíbeným
reklama
Zatímco elektromobily se začínají těšit vzrůstající oblibě (pravda, zejména tam, kde jsou bohatě dotovány), u letadel je elektrický pohon značně problematický. Pro větší vzdálenost nestačí dolet kvůli těžkým akumulátorům i způsobu pohonu. Vrtulová letadla totiž nejsou příliš rychlá. To však nebrání některým společnostem vyvíjet elektrická letadla a jednou z nich je dopravce Harbour Air. Ti vzali tradiční letadlo de Havilland Canada DHC-2 Beaver a předělali ho na elektrický pohon. První let uskutečnili v Richmondu, Britské Kolumbii v Kanadě.
 
Elektrický de Havilland Canada DHC-2 Beaver od Harbour Air
 
Ten má elektromotor magni500 s výkonem 560 kW (lehce přes 760 koní). Výhodou má být mnohem tišší provoz i vyšší spolehlivost kvůli absenci složitějšího spalovacího motoru. Nulové emise mají být dalším bonusem, nicméně elektřina se nevyrábí úplně bezemisně a emise motoru nejsou takovým problémem jako u pozemní dopravy. Kvůli hmotnosti je dolet značně omezen, takže nelze čekat nasazení takového letadla na dálkové trasy, ale vhodné může být pro krátké cesty např. mezi ostrovy. Nynější varianta na jedno nabití doletí na vzdálenost 160 km.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala